Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Sem si tak říkal, že bzch si zase něco moh "naprogramovat" v Céčku, ale nějak nevim co... Práce s FILE mi jde bídně stejně jako s ukazatelama.
Chtěl bych se v tom zlepšit, ale nevim co a jak. Kdyz necham vyhledavat příklady(cvičení) na programy, tak mi to najde jenom samý takový matematický(polynomy, matice atd.).
Prostě nemám žádný pořádný zdroj, ze kterého bych se přiučoval. Jak jste začínali vy? Nebo jste začali s psaním "programů" až v pozdějším věku?
Tiskni
Sdílej:
Já začal ZX basicem, pokračoval přes ZX assembler, pascal, C, php, BASH, oracle. Momentálně si v práci pohrávám s javou a doma si brousím zuby na python. Ale času málo...
Není důležité, v čem se člověk naučí programovat, ale musí pochopit základy a naučit se nějaké fígle. Hodně taky pomáhá, když má člověk možnost podívat se, jak programuje někdo jiný. Z toho se člověk asi nejvíce naučí.
Kdysi mne programování lákalo, touha stvořit "něco velkého", na vejšce jsem zjistil, že je to "jenom tupé sedění a datlování", každodenní rutina. Můžete to někdo vyvrátit, potvrdit nebo něco jiného? Dokázal jste se někdo takhle živit více než 10 let, aniž by vás to zničilo nebo zdeformovalo?
Zatím nevím, dělám to teprve 4 rokyKdysi mne programování lákalo, touha stvořit "něco velkého", na vejšce jsem zjistil, že je to "jenom tupé sedění a datlování", každodenní rutina. Můžete to někdo vyvrátit, potvrdit nebo něco jiného? Dokázal jste se někdo takhle živit více než 10 let, aniž by vás to zničilo nebo zdeformovalo?
To moc nepomůže, syntaxe GOTO se taky liší jazyk od jazyku. A občas dokonce chybí