Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
V běžných projektech psaných v C nebo C++ se dá v konfiguračním skriptu vygenerovat soubor config.h, ten ovšem nelze ve Vale přímo použít.
Takové přístupy nesnáším, to je už skoro stejné, jako tu cestu hardcodovat do zdrojáku. Proč nepoužít environment proměnnou XDG_jakžesetojmenuje s patřičnými fallbacky definovanými v příslušném "standardu"? To by mohlo být mnohem lepší řešení. Každopádně je to tvoje věc, mně stačí google translator.
Chválím nepoužití GPL. BTW pořád tě to téma neomrzelo? Mně se nějak zhnusilo a už se mi vůbec nelíbí. Asi budu muset udělat nějaké nové.
Mám ten dojem, že to s XDG je v tomhle případě jenom zbytečně několikrát složitější. Někam to nainstaluju → očekávám, že to přesně na tom místě najdu. Pro adresáře s uživatelskou konfigurací nebo daty bych XDG ale určitě použil.
BTW pořád tě to téma neomrzelo?
Neomrzelo, je na něm úžasné, že ho můžu vecpat do Windows, Wine, Qt, GTK+ i xfwm4. Jestli uděláš další konverzi, budu jenom rád. :)
share
nikdo přemisťovat nebude.
Heh, to je dost windowsácký přístup. To už rovnou může přepsat pár řádků v programu, aby používal pro všechno jednu složku.
uděláš další konverziNějaký návrh? Nemůžu najít nic použitelného
CMake silně preferuje out-of-source buildy. Vtip v jeho vyvolávání je, že se mu musí předat cesta k CMakeLists.txt (v následujícím příkladu ..
, tedy "o adresář výše").
$ mkdir build $ cd build $ cmake .. -DCMAKE_BUILD_TYPE=Release $ make
Tiskni
Sdílej: