Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Tiskni
Sdílej:
V běžných projektech psaných v C nebo C++ se dá v konfiguračním skriptu vygenerovat soubor config.h, ten ovšem nelze ve Vale přímo použít.
Takové přístupy nesnáším, to je už skoro stejné, jako tu cestu hardcodovat do zdrojáku. Proč nepoužít environment proměnnou XDG_jakžesetojmenuje s patřičnými fallbacky definovanými v příslušném "standardu"? To by mohlo být mnohem lepší řešení. Každopádně je to tvoje věc, mně stačí google translator.
Chválím nepoužití GPL. BTW pořád tě to téma neomrzelo? Mně se nějak zhnusilo a už se mi vůbec nelíbí. Asi budu muset udělat nějaké nové.
Mám ten dojem, že to s XDG je v tomhle případě jenom zbytečně několikrát složitější. Někam to nainstaluju → očekávám, že to přesně na tom místě najdu. Pro adresáře s uživatelskou konfigurací nebo daty bych XDG ale určitě použil.
BTW pořád tě to téma neomrzelo?
Neomrzelo, je na něm úžasné, že ho můžu vecpat do Windows, Wine, Qt, GTK+ i xfwm4. Jestli uděláš další konverzi, budu jenom rád. :)
share
nikdo přemisťovat nebude.
Heh, to je dost windowsácký přístup. To už rovnou může přepsat pár řádků v programu, aby používal pro všechno jednu složku.
uděláš další konverziNějaký návrh? Nemůžu najít nic použitelného
CMake silně preferuje out-of-source buildy. Vtip v jeho vyvolávání je, že se mu musí předat cesta k CMakeLists.txt (v následujícím příkladu ..
, tedy "o adresář výše").
$ mkdir build $ cd build $ cmake .. -DCMAKE_BUILD_TYPE=Release $ make