Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »
Tiskni
Sdílej:
V běžných projektech psaných v C nebo C++ se dá v konfiguračním skriptu vygenerovat soubor config.h, ten ovšem nelze ve Vale přímo použít.
Takové přístupy nesnáším, to je už skoro stejné, jako tu cestu hardcodovat do zdrojáku. Proč nepoužít environment proměnnou XDG_jakžesetojmenuje s patřičnými fallbacky definovanými v příslušném "standardu"? To by mohlo být mnohem lepší řešení. Každopádně je to tvoje věc, mně stačí google translator.
Chválím nepoužití GPL. BTW pořád tě to téma neomrzelo? Mně se nějak zhnusilo a už se mi vůbec nelíbí. Asi budu muset udělat nějaké nové.
Mám ten dojem, že to s XDG je v tomhle případě jenom zbytečně několikrát složitější. Někam to nainstaluju → očekávám, že to přesně na tom místě najdu. Pro adresáře s uživatelskou konfigurací nebo daty bych XDG ale určitě použil.
BTW pořád tě to téma neomrzelo?
Neomrzelo, je na něm úžasné, že ho můžu vecpat do Windows, Wine, Qt, GTK+ i xfwm4. Jestli uděláš další konverzi, budu jenom rád. :)
share
nikdo přemisťovat nebude.
Heh, to je dost windowsácký přístup. To už rovnou může přepsat pár řádků v programu, aby používal pro všechno jednu složku.
uděláš další konverziNějaký návrh? Nemůžu najít nic použitelného
CMake silně preferuje out-of-source buildy. Vtip v jeho vyvolávání je, že se mu musí předat cesta k CMakeLists.txt (v následujícím příkladu ..
, tedy "o adresář výše").
$ mkdir build $ cd build $ cmake .. -DCMAKE_BUILD_TYPE=Release $ make