Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tiskni
Sdílej:
V běžných projektech psaných v C nebo C++ se dá v konfiguračním skriptu vygenerovat soubor config.h, ten ovšem nelze ve Vale přímo použít.
Takové přístupy nesnáším, to je už skoro stejné, jako tu cestu hardcodovat do zdrojáku. Proč nepoužít environment proměnnou XDG_jakžesetojmenuje s patřičnými fallbacky definovanými v příslušném "standardu"? To by mohlo být mnohem lepší řešení. Každopádně je to tvoje věc, mně stačí google translator.
Chválím nepoužití GPL. BTW pořád tě to téma neomrzelo? Mně se nějak zhnusilo a už se mi vůbec nelíbí. Asi budu muset udělat nějaké nové.
Mám ten dojem, že to s XDG je v tomhle případě jenom zbytečně několikrát složitější. Někam to nainstaluju → očekávám, že to přesně na tom místě najdu. Pro adresáře s uživatelskou konfigurací nebo daty bych XDG ale určitě použil.
BTW pořád tě to téma neomrzelo?
Neomrzelo, je na něm úžasné, že ho můžu vecpat do Windows, Wine, Qt, GTK+ i xfwm4. Jestli uděláš další konverzi, budu jenom rád. :)
share
nikdo přemisťovat nebude.
Heh, to je dost windowsácký přístup. To už rovnou může přepsat pár řádků v programu, aby používal pro všechno jednu složku.
uděláš další konverziNějaký návrh? Nemůžu najít nic použitelného
CMake silně preferuje out-of-source buildy. Vtip v jeho vyvolávání je, že se mu musí předat cesta k CMakeLists.txt (v následujícím příkladu ..
, tedy "o adresář výše").
$ mkdir build $ cd build $ cmake .. -DCMAKE_BUILD_TYPE=Release $ make