Steve Jobs a superpočítač Cray-1 budou vyobrazeny na pamětních jednodolarových mincích vyražených v příštím roce v rámci série Americká inovace. Série má 57 mincí, tj. 57 inovací. Poslední 4 mince budou vyraženy v roce 2032.
Byl zveřejněn průběžně aktualizovaný program konference OpenAlt 2025 o otevřeném softwaru a datech, IT bezpečnosti, DIY a IoT. Konference proběhne o víkendu 1. a 2. listopadu v prostorách FIT VUT v Brně. Vstup je zdarma.
Senát včera opětovně nepřijal návrh ústavního zákona, který měl do Listiny základních práv a svobod zakotvit právo občanů platit v hotovosti nebo být off-line. Návrh předložila skupina senátorů již v roce 2023. Senát dnes návrh neschválil, ale ani nezamítl. Pokud by ho přijal, dostala by ho k projednání Sněmovna a vyjádřila by se k němu vláda.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 13.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Společnost Eclypsium se na svém blogu rozepsala o bezpečnostním problému počítačů Framework. Jedná se o zranitelnost v UEFI umožňující útočníkům obejít Secure Boot.
Editor kódů Zed (Wikipedie) po macOS a Linuxu s verzí 0.208.4 už běží také ve Windows.
Apple dnes představil 14palcový MacBook Pro, iPad Pro a Apple Vision Pro s novým čipem M5.
Debian pro mobilní zařízení Mobian (Wikipedie) byl vydán ve verzi 13 Trixie. Nová stabilní verze je k dispozici pro PINE64 PinePhone, PinePhone Pro a PineTab, Purism Librem 5, Google Pixel 3a a 3a XL, OnePlus 6 a 6T a Xiaomi Pocophone F1.
Operátor O2 představil tarif Datamanie 1200 GB . Nový tarif přináší 1200 GB dat s neomezenou 5G rychlostí, a také možnost neomezeného volání do všech sítí za 15 Kč na den. Při roční variantě předplatného zákazníci získají po provedení jednorázové platby celou porci dat najednou a mohou je bezstarostně čerpat kdykoli během roku. Do 13. listopadu jej O2 nabízí za zvýhodněných 2 988 Kč. Při průměrné spotřebě tak 100 GB dat vychází na 249 Kč měsíčně.
Byly publikovány informace o útoku na zařízení s Androidem pojmenovaném Pixnapping Attack (CVE-2025-48561). Aplikace může číst citlivá data zobrazovaná jinou aplikací. V demonstračním videu aplikace čte 2FA kódy z Google Authenticatoru.
Tiskni
Sdílej:
žena
.
Ty evidentně nechápeš, o co jde. Nebo nechceš chápat.
Mít rád Linux není to samé jako kopat do Windows za zjevné nesmysly.
Trapnost je subjektivní. Když se dobře podíváš, nemám 0 %.
Ne, ty! — Ne, ty! — Ne, to ty, ty a jedině ty!
že má 14rokov a je to holka
To omlouvá stupidní komixy? Dobrá... píšu si.
Ne. Nevím, jak si tě mám vykládat. Napadá mě pár možností:
7. jsi sám stupidní
8. jenom trollíš
Ehm?
Tohle bych spíš čekal, jako reakci na Bedňu (jemuž opravdu nevěřím, že má 39 let).
Tohle bych spíš čekal, jako reakci na Bedňu (jemuž opravdu nevěřím, že má 39 let).copak, ještě bys u něj nečekal projevy senility a stařeckých vrtochů?
<trolling>Jenom závidíš, s jakou lehkostí to dokážu. Cítím to. A já se ve svých dojmech nepletu. Nikdy se nepletu. Jsem něco jako Korán — naprosto autoritativní zdroj.</trolling>
Jakou máš motivaci ji (slovně) chránit? Evidentně jsem nebyl sám, kdo tvůj komentář pobral jako dost ostrý.
Rozvoj tohohle zápisku mě každopádně rozesmívá víc než všechny komixy tady dohromady. :)
Co to meleš, ty vole?nechybí tam "sakra" a "vořech", a nepřebejvá "vůl"?
Někdo se podle mě chová jako idiot,máš plné právo si to myslet - úplně stejné právo, jako my (zdá se, že se s autorem tohoto blogu na tomto shodnu) si můžem něco obdobného myslet o předchozích komiksech ...
já mu to napíšu... a stejně tak máš plné právo svůj názor vyjádřit, stejně jako to udělal autor tohoto komiksu takže ho vlastně jebeš přesně za totéž, co jsi výchozím příspěvkem udělal i ty sám
a ty začneš plácat něco o pedofilech, házení kamenů a ochranitelských komplexech.kontrolní dotaz: bylo by to stejné, kdyby nešlo o čtrnáctiletou holku ale třeba o padesátiletýho fotra? - pokud ano, tak se chováš jako idiot (i) ty, že do toho taháš věk a pohlaví - pokud ne, tak mám s těmi komplexy naprostou pravdu, ergo též se chováš jako idiot (i) ty hm, nevycházíš z toho zrovna dobře :-p
Lupy, akné a trudný život nerdaProč nás házíš do jednoho pytle?