Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Stáhni si ho prodávej modifikuj mě je to jedno.Takhle jednoduchy to bohuzel neni. Na tech strankach, ani potom v downloadu (je to jenom JAR) neni uvedena licence, ani jine dalsi podminky, za kterych je mozne jak program pouzivat. Ted si to stahnu a za tyden na me prijde BSA, ze jsem nelegalne stahnul program, protoze si vymyslis, ze chces za kazde stahnuti X korun. A to jsem ani nezacal ohledne uprav - zmenim ten JAR, nejak ho vylepsim, zacnu ho prodavat a mam problem, protoze nejsem puvodnim autorem a ty se nastves, udelas z toho komercni soft, prihodis licenci a ja jsem v pytly totalne. Jasne, prehanim, ale podle zakona to takhle nejak bude. Takze, muzes tam treba pridat aspon informaci, ze pouzivani a stahovani je public domain. Jinak, pokud teda chces, prihodim do tech zdrojaku klasiku z jinych (treba Ceckovych) projektu hlavicku o GNU GPL a prihodim tam soubor COPYING. Bohuzel popis ti asi nesepisu, jelikoz nejsem autorem a netusim, co ten program vsechno umi a studovat zdrojaky, kdyz ty to mas vsechno v hlave, to by bylo asi plytvani casem. Pokud bys tam chtel nejakou dokumentaci, tak zalezi asi jenom na tobe, jak obsahlou ji napises. Email posilam emailem
Nic, už jsem viděl, v podstatě celý informační systém velké firmy, řešení standartními příkazu unixu. Fungovalo to, tisklo mělo to trochu složitější ovládání a bylo to stabilní.
Ale na tento program s grepem nevystačíte je nutný ještě sort a lpr a pravděpodobně i sed
Tiskni
Sdílej: