SteamOS (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.2. Přehled novinek v oznámení.
SecureDrop (Wikipedie, GitHub) je open source platforma pro bezpečné a důvěrné sdílení informací mezi žurnalisty a jejich zdroji. Vydána byla nová verze 2.4.0.
Společnost Proton AG představila novinky ve svých službách Proton Mail, Proton VPN, Proton Calendar a Proton Drive. Služby jsou přístupné z nového webu proton.me. Aktualizován byl ceník. Představen nový vizuál.
Týden po vydání Red Hat Enterprise Linux (RHEL) 9.0 byl vydán jeho klon AlmaLinux 9. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Broadcom kupuje firmu VMware za 61 miliard dolarů.
Google Chrome 102 byl s verzí 102.0.5005.61 prohlášen za stabilní. Opraveno bylo 32 bezpečnostních chyb. Přehled novinek na Chromium Blogu nebo na Chrome Platform Status. Oficiální přehled novinek (New in Chrome, YouTube) zatím nebyl publikován. Přehled novinek v nástrojích pro vývojáře je bez videa.
The Open Source Software Security Mobilization Plan (pdf) je konsorciem The Linux Foundation zastřešen plán na zvýšení bezpečnosti open source softwaru.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2022. Máte-li na starost bezpečnost IT, výsledky vás nepotěší. Microsoft Teams, Oracle Virtualbox, Mozilla Firefox, Microsoft Windows 11, Ubuntu Desktop, Apple Safari, Tesla Model 3 Infotainment System. Vše potopeno. Demonstrované bezpečnostní chyby ve Firefoxu jsou již opraveny ve verzi 100.0.2.
Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Jinak přesně tytéž problémy jsem měl s DRBD i já - problém je v blbě udělaném agentu pro Pacemaker od Linbitu.Není, na těch strojích, kde to blbne, ho nepoužívám - nemám dva uzly se stabilním DRBD úložištěm, ale hodně uzlů, kde se úložiště vytvářejí a propojují dle potřeby. Tj. přišlo mi zbytečné generovat konfiguraci, tak se místo toho prostě postupně volá drbdmeta a drbdsetup, kterými se to DRBD dostane do stavu, v jakém má být. IMO je to bug v kernelu - je to vytuhlé v syscallu a v dmesgu hlášky "task hung for more than 120 seconds". A samozřejmě se to neprojevuje dost deterministicky na to, aby se to dalo dobře ladit.
IMO je to bug v kernelu - je to vytuhlé v syscallu a v dmesgu hlášky "task hung for more than 120 seconds". A samozřejmě se to neprojevuje dost deterministicky na to, aby se to dalo dobře ladit.Tak to nemohu vyloučit. Já měl původně dvě vzájemně nezávislá DRBD pole, v rámci pěti nodového asymetrického clusteru. A binec v tom dělal vždy jen ten agent. V současné době mám jedno DRBD pole (resp. dvě ale jsou v rámci jednoho dvounodového clusteru) a tam musím mít drbd v režimu unamanged, protože jakmile ten resource přepnu do stavu managed, tak mi všechno rozesere. Přitom to DRBD normálně bez problémů běží v režimu Primary/Secondary. Jakmile se resource přepne do stavu managed, udělá mi z toho Slave/Slave a nazdar pipi. Poshazuje to závislé služby, protože ty pochopitelně čekají na Master a konečná. Nepomůže ani svěcená voda. Jinak Sheepdog je ve srovnání s Ceph mnohem subtilnější cca 300MB pro kompilaci versus 20GB. Běží jako jeden výchozí proces, přes který se to i řídí, nepotřebuje extra metadata a funguje opravdu pěkně. Mám ho v kombinaci s GlusterFS. Pacemaker se mi stará jen o nahazování virtuálů. Budu o tom hovořit teď na Installfestu.
Tiskni
Sdílej: