Byla vydána nová stabilní verze 7.8 dnes již jedenáctiletého webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 144. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
GNU gettext (Wikipedie), tj. sada nástrojů pro psaní vícejazyčných programů, dospěl do verze 1.0. Po více než 30 letech vývoje. Přehled novinek v souboru NEWS.
Chris Kühl (CEO), Christian Brauner (CTO) a Lennart Poettering (Chief Engineer) představili svou společnost Amutable. Má přinést determinismus a ověřitelnou integritu do linuxových systémů.
Byla vydána (𝕏) nová verze 26.1 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 26.1 je Witty Woodpecker. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Deník TO spustil vlastní zpravodajský webový portál ToHledej.CZ s internetovým vyhledávačem a bezplatnou e-mailovou schránkou. Dle svého tvrzení nabízí 'Zprávy, komentáře, analýzy bez cenzury' a 'Mail bez šmírování a Velkého bratra'. Rozložením a vizuálním stylem se stránky nápadně podobají portálu Seznam.cz a nejspíše je cílem být jeho alternativou. Z podmínek platformy vyplývá, že portál využívá nespecifikovaný internetový vyhledávač třetí strany.
Computer History Museum (Muzeum historie počítačů) zpřístupnilo své sbírky veřejnosti formou online katalogu. Virtuálně si tak můžeme prohlédnout 'rozsáhlou sbírku archivních materiálů, předmětů a historek a seznámit se s vizionáři, inovacemi a neznámými příběhy, které revolučním způsobem změnily náš digitální svět'.
Ruský hacker VIK-on si sestavil vlastní 32GB DDR5 RAM modul z čipů získaných z notebookových 16GB SO-DIMM RAM pamětí. Modul běží na 6400 MT/s a celkové náklady byly přibližně 218 dolarů, což je zhruba třetina současné tržní ceny modulů srovnatelných parametrů.
Národní identitní autorita (NIA), která ovlivňuje přihlašování prostřednictvím NIA ID, MEP, eOP a externích identit (např. BankID), je částečně nedostupná.
Byla vydána nová verze 1.16.0 klienta a serveru VNC (Virtual Network Computing) s názvem TigerVNC (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový server w0vncserver pro sdílení Wayland desktopu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Binárky na SourceForge. TigerVNC je fork TightVNC.
Byla vydána nová verze 4.6 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
jaktože jako tam sou nějaký přihlášený po dvacátýmvosmým lednu kdy zařízli ty diskuze :O :O
toje nějaký čudný ty tvý štatistiky hele :O ;D
jaktože jako tam sou nějaký přihlášený po dvacátýmvosmým lednu kdy zařízli ty diskuze :O :OAk zmazes ucet, tak potom tvoje meno zobrazuje vo fore ako neprihlaseneho pouzivatela.
nóóó kdyby se stráceli jenom takovýdle zabobkovaný komenty tak si nikdo stěžovat nebude si myslim ;D
navíc si myslim že tam jako nikdy žádný pořádný trolové a bordeláři nikdy ani nebyli noa cenzurátor se nudí a nemá co napráci tak maže i věci co mazat nutný neni. i když se mi jako mazání moc nelíbí tak bych neměla nic proti tomu kdyby si to jako pokaždý promazával autor článečku sám jak jako sám uzná za vhodný jenže tak to tam asi jako nefunguje. neschválený komenty tam mizej vždycky najednou nezávisle tatom kde sou ato svěčí vo tom žeto maže jenom nějakej jeden člověk ato pro víc článečků/zpráviček. často asi jako ani pořádně neví co jako maže prostě megašaškárna :D :D ;D ;D
autor zada informaciu na zverejnenie ale medium ju nezverejni, lebo sa tak rozhodol nejaky clovek na strane media. To je cenzura.to, ako mazu prispevky tu ci na roote neriesim, pretoze do toho nevidim.
Inak kedy bude dalsia cast Rande na rypadle?
vodpolko dodělám ten slibovanej neškodnej rasistickej vtípeček ;D ;D ale bude to víc barevný a hejbaví než čtecí tak snad neva :D ;D
tak už to nestihnu bylo trošičku věčí sousto než sem si myslela předem :D zejtra to ale jakože fakt bude slibuju!!!!
zatim mužeš přemejšlet co muže bejt jakoby tohleto hele :O :O :D :D ;D ;D
mě jako napadá ještě jedno možný vysvětlení ato že povinou registraci zavedli až někde časem a vodděleně pro forum a článečky/zprávičky :O :/
hnedka druhej koment hele ;D
mi jakoby připomínáš ty doktory kterejm na voperačním sále umře pacient a voni vytáhnou čampaňský a nad jeho mrtvolkou voslavujou jak se jim jako podařilo děsně dlóóóuho prodlužovat jeho agónii :D ;D
jako ale by byl zajímavej pokus porovnat goldfingerovo *.csv s tim coby dušan tam na tom webu jakoby viděl tim svým botem. my se dovíme jestli goldfinger nekecá noa goldfinger se zase jako jedinej doví jestli ten dušanův bot funguje nebo nefunguje jak řikal bedna :D :D ;D ;D
Tiskni
Sdílej: