Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Slibuji dnes prede vsemi jako jiskra jasna.......že ma bolia ďasná...
Popravde se v tomto state nevyplati vstupovat do politicke strany.Tohle je přesně ten názor, který podporuje zakonzervování současného stavu. Současným politikům totiž vyhovuje, když lidé:
jsem zásadně proti stranickému systémuA navrhuješ co? Každý sám za sebe? To nikde nefunguje (maximálně někde v malé obci, kde má zastupitelstvo jen pár členů a neřeší se tam kdovíjak složité věci), jednotlivec je nula - ke kvalitní politické práci je potřeba tým. Je jedno, zda ten tým nazveme "politickou stranou" nebo něčím jiným.
Znemožňuje totiž svobodnou volbu,kandidáti jsou předem rozděleni na ty vyvolené a outsidery které je nemožné zvolit i kdyby se na nich shodlo velmi vysoké procento voličů.To samozřejmě není pravda. Preferenčními hlasy lze docela slušně zamíchat pořadím. Například nechybělo mnoho, a předseda Strany zelených musel přenechat své poslanecké místo známému písničkáři. Podobně se třeba u nás v komunálních volbách dostal do zastupitelstva člověk, který byl na 10. místě kandidátky nevýznamného sdružení.
A když i to náhodou nevyjde tak strana dá pokyn,kandidát odstoupí a přenechá místo tomu vyvolenému.To nefantazíruju,to se skutečně stalo tady nedaleko.Stát se může cokoliv kdykoliv. Když ten člověk půjde sám za sebe, také může být jen loutkou, za jejíž drátky tahá někdo jiný.
Já vidím jedinou šanci jak s tím něco udělat a to je totální neúčast u voleb.A ta neúčast vyřeší co? Že se odevzdá moc do rukou těch, kteří přesto volit půjdou, případně do rukou stávajících poslanců (pokud by nešel volit vůbec nikdo)? Naopak, jedinou šancí je právě k volbám přijít a maximálně využít všech možností (tedy i preferenčních hlasů). A ještě lépe nejdřív založit politickou stranu, které by se pak dávaly hlasy.
Tiskni
Sdílej: