abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1957 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    24.10.2019 22:43 bla | skóre: 10 | blog: sad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jednoduchá CRUD aplikace (Go a MySQL)
    Příloha:
    Zde.
    24.10.2019 22:54 bla | skóre: 10 | blog: sad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jednoduchá CRUD aplikace (Go a MySQL)
    Po stažení je nutné přejmenovat koncovku zpět na .tar.gz
    24.10.2019 23:11 _
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jednoduchá CRUD aplikace (Go a MySQL)
    Deset minut práce, a lepší výsledek, než co vypotil, Bystrousaak za dva roky :-D
    xkucf03 avatar 25.10.2019 14:02 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Java

    Přemýšlím, co na to říct… snad jen, že v Javě tohle jde řešit mnohem elegantněji.

    Tenhle kód v Go je tak nějak na úrovni Servletů (cca rok 1998).

    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    25.10.2019 14:29 bla | skóre: 10 | blog: sad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Java
    To je možná tím, že jsem nepoužil žádný framework, ani žádné cizí balíčky.
    25.10.2019 15:47 OldFrog {Ondra Nemecek} | skóre: 36 | blog: Žabákův notes | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Java
    Co je špatně na servletech?
    -- OldFrog
    xkucf03 avatar 25.10.2019 15:53 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Java

    V zásadě nic. Resp. je to trochu nízkoúrovňová technologie, nad kterou většinou dává smysl vybudovat nějakou nadstavbu, i když v jednodušších případech můžou posloužit dobře i v aplikaci (ne jen jako základ nějakého frameworku/knihovny).

    Jen mne trochu udivuje, že má někdo potřebu je znovu-vynalézat v roce 2019 a ještě se tvářit, že přináší bůhvíjaký pokrok :-) (čímž tedy nemyslím autora tohoto zápisku, ale obecně různé nositele „pokroku“ a „nových“ přístupů)

    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    26.10.2019 09:50 snajpa | skóre: 20 | blog: snajpuv_blocek | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Java
    Cim chces rict, ze eventually vsechny ceka reinventnout Java spagety (tm)? </rejp>

    Nemyslim si, ze by to byl ten pripad, Go vede k uplne jinym spagetam tim, ze se v nem neda delat ruzne meta-vylomeniny, takze je casto jednodussi vykopirovat bloky kodu a pouzit je s trochou uprav jinde, nez to nejak rozumne abstrahovat. Na druhou stranu, kdyz se na Go podivam z pohledu opensource vyvoje powered nejakym Gitem nebo podobne, Go diffy davaji dost smysl a daji se cist rovnou bez hlubokeho stacku v pameti reviewera.
    --- vpsFree.cz --- Virtuální servery svobodně
    xkucf03 avatar 26.10.2019 11:48 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Java, Go, C++
    Cim chces rict, ze eventually vsechny ceka reinventnout Java spagety (tm)?

    Co jsou „Java špagety“? Nějaký příklad?

    Nemyslim si, ze by to byl ten pripad, Go vede k uplne jinym spagetam tim, ze se v nem neda delat ruzne meta-vylomeniny

    Go je hodně jednoduchý jazyk, má omezené jazykové možnosti, takže se pak ta složitost musí objevit v tvém vlastním kódu. Opačný extrém je třeba C++ nebo Perl, kde velkou část složitosti můžeš přenést na ten jazyk (jeho syntaxi, standardní knihovnu) a svůj kód mít jednodušší. A Java je někde mezi tím – nabízí víc možností než Go, ale není tak složitá jako C++.

    Z velké míry je to otázka osobních preferencí – jak složitý jazyk člověk chce/dokáže udržet v hlavě a efektivně používat a co raději udělá hrubou silou ve vlastnoručně psaném kódu. U jazyka s bohatšími možnostmi je riziko, že člověk neudrží svoji kreativitu na uzdě a začne je nadužívat. U chudšího jazyka zase hrozí, že budeš v každém svém programu znovu-vynalézat kolo nebo pracovat méně efektivně, než by ti tvoje mozková kapacita umožňovala.

    takze je casto jednodussi vykopirovat bloky kodu a pouzit je s trochou uprav jinde

    V Javě se tomu říká POJO (Plain Old Java Object) tzn. třída, která nezávisí na ničem jiném než standardní knihovně. Takový kód můžeš snadno přenést jinam, aniž bys tam potřeboval další knihovny a frameworky. A tohle je obecný koncept – můžeš to dělat v libovolném jazyce.

    Co jsem viděl u různých „Go evangelizátorů“: když přešli z Javy na Go a pochvalovali si Go, tak se ukázalo, že v tom Go začali psát výrazně jiným (jednodušším) stylem než v Javě. To ovšem o daných jazycích neříká vůbec nic – nikdo jim totiž nebránil v té Javě psát tím jednodušším způsobem. Takže tohle je spíš otázka stylu než jazyka.

    Zrovna nedávno se někdo hrozně divil, když jsem mu dával nějaký příklad v Javě, který byl jen jeden soubor a stačilo ho přeložit příkazem javac a spustit příkazem java (což zadáš buď ručně nebo si na to uděláš Makefile o pěti řádcích). A dotyčný se ptal, kde je Ant, Maven, frameworky, další knihovny a celkově složitost, kterou od Javy čekal. Tohle je prostě blud, ve kterém spousta lidí žije. Jakým stylem budeš programovat, záleží primárně na tobě, ne na tom jazyku.

    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    7.11.2019 18:38 ramosi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jednoduchá CRUD aplikace (Go a MySQL)
    I am currently working on crud application which stores data in mysql database and but my whole application is on node js. Below is the code that i am using to connect mysql.

    var mysql = require('mysql');

    var con = mysql.createConnection({ host: "localhost", user: "yourusername", password: "yourpassword" });

    con.connect(function(err) { if (err) throw err; console.log("Connected!"); });

    But now i want to try Go language and do the integration with payslipview . You have given really nice explanation here. I will try and let you know on this page , how it works.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.