Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Spomaľ máš privysokú rýchlosť,Na mě se nesmí tak hr. Každý článek může obsahovat nejvýše jeden tag? Nebo i víc? A když jich je víc, co se mi nabídne z těch jiných serverů - články, které obsahují tyhle tagy jako podmnožinu nebo články, které obsahují libovolný z tagů? Nerozumím totiž tomu, jak funguje
vnímam ju len šiestym zmyslom.
url = "http://www.root.cz/n/" + tag.tag;
pro víc tagů. (Zřejmě by to šlo udělat tak, že pro každý tag sesbírají všechny stránky s tímto tagem a nakonec udělají průnik všech těch množin stránek. Nebo jsou násobné tagy podporovány např. stylem http://celebs.com/tags/paris-hilton/sex-tape
/stránky s tagy paris-hilton a sex-tape/?).
A hlavně mi přijde divné, že se musí něco ručně editovat. Nemělo by to rozšíření detekovat, že stránka podporuje tagy a nabídnout mi uložení? Jako je to třebas u RSS?
Znáš radio last.fm? Tam jsou velmi pěkně udělané tagy. Posluchači označují muziku a každá píseň i interpret mohou mít libovolné množství tagů. Jeden tag by byl málo :).
Pokud chceš vidět jak to funguje, pak je nejlepší si nainstalovat tu extension Operator. Ve FF budeš mít novou lištu kde vidíš nalezené mikroformáty (doporučuji v nastavení Operatoru nastavit display style microformats). Tagy vidíš v rozbalovací roletce a ke každému se ti pak nabízí akce. Takze ten skript už dosává konkrétní tag.
No a k té editaci, on několik akcí nabízí. Je to asi jako search plugin. Ale co když chci jinou akci?
Tiskni
Sdílej: