Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »K zalozeni blogu me vedly nasledujici diskuze:
http://www.abclinuxu.cz/clanky/show/202557
http://www.root.cz/clanky/prisel-mi-docx-jak-ho-mam-otevrit/nazory/173251/vlakno/#o173251
Fascinuje me totiz, kdyz v diskuzi se kazdy odkazuje na chytrou wikipedii, ale i jine zdrojeinformaci, kazdy ma tu svoji pravdu. Ale kdo mi zaruci, ze informace na wiki je spravna? Kazdy troll tam muze napsat nejaky nesmysl a clovek, ktery neni schopen dedukce tomu veri (viz diskuze na rootu). A nejen na wiki. To plati o internetu jako mediu globalne. To uz lide nepremysli? Jedine cemu verim, je papirove medium a to odborna kniha, kde jsou uvedene prameny a tyto prameny si mohu overit. Navic knihu napise vetsinou clovek, ktery danemu tematu rozumi, je v nem odbornikem (i kdyz ne vzdy to plati, ale to procento je preci jen oproti internetu nizsi a to mnohonasobne). Jiste, i prameny na internetu lze overit, ale j eten pramen spravny? Nad tim uz musi clovek premyslet, umet rozlisit co je a neni pravda, na zadklade toho, co se naucil ve skole, v praci.
Tiskni
Sdílej:
dvh
– vůbec nejde o to, jestli teď zrovna aktuálně na Wikipedii nějaká chyba je (jako že se vší pravděpodobností ano), ale že není problém jí tam na počkání vyrobit.
Pardon, to si asi spatne rozumime, ja rozhodne nehodlam s kolegou Tomesem seriozne diskutovat.Tak proč sem lezete?
Ja si z nej hodlam jen a pouze nemistne utahovat, tropit zerty a trousit ustepacne poznamky...Aha.
Tak už mu někdo vydejte wiki knižně ať má čemu věřitWikipedia waddles onto DVD and print in Germany.
Thanks for sharing this is a fantastic blog. drywall installation