abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    21.6. 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    21.6. 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1966 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Zápisy v kategorii Diskuze

    Vivat Debian

    21.2.2013 15:47 | Diskuze | Přečteno: 2979× | Komentářů: 96, poslední 28. 2. 2013 | Hodnocení: 50 % (10 hlasů)

    Tak jsem se nasral. Asi 3 tydny pouzivam Linux Mint 14. Predtim jsem pouzival LMDE (k velke spokojenosti). Co me vede zpet k Debianu?

    Jděte s volbou prezidenta už do hajzlu.

    23.1.2013 14:11 | Diskuze | Přečteno: 3079× | Komentářů: 107, poslední 28. 11. 2013 | Hodnocení: 37 % (19 hlasů)

    HLAVA STATU SE NEVOLI!

    LInuxsoft - Linuxmarket

    23.11.2012 09:29 | Diskuze | Přečteno: 2317× | Komentářů: 110, poslední 28. 11. 2012 | Hodnocení: 75 % (8 hlasů)

    Jiste jste zaznamenali zpravu, ze portal linuxsoft.cz ma linuxovy eshop Linuxmarket. I rozhodl jsem se tam neco obednat. Konkretne mini pc gwlpower na androidu, takova ta mala krabicka jako Rykodisc mk 802.

    Povzdechnutí

    19.9.2012 13:00 | Diskuze | Komentářů: 24, poslední 19. 10. 2012 | Hodnocení: 50 % (16 hlasů)

    Lidé místo toho, aby se řídili vlastním rozumem a svědomím, se slepě řídí zákony a vyhláškami, které jsou často nesmyslné a “vědí lépe“ co je pro člověka dobré. Bohužel současná společnost je k tomu vychovává. Díky tomu se objevuje stále více práskačů, "vychovatelů" a "vymahačů" práva. Společnost jde stále více do hajzlu.

    Výchova

    3.1.2012 07:50 | Diskuze | Přečteno: 2759× | Komentářů: 460, poslední 17. 1. 2012 | Hodnocení: 63 % (30 hlasů)

    Zápisek je napsán v řádné nasranosti, tak omluvte případné překlepy.

    Plastika predniho krizoveho vazu II.

    16.11.2011 11:00 | Diskuze | Komentářů: 35, poslední 19. 11. 2011 | Hodnocení: 100 % (6 hlasů)

    Tak jak jiste vite, mel jsem podstoupit platiku zmineneho vazu v koleni. Vybral jsem si samovstrebavaci srouby, na ktere jsem doplacel 6000 Kc. Plastika se nakonec nekonala (to jsem se dozvedel, az kdyz jsem se probral z narkozy) a opravili krizovy vaz, ktery byl z vice jak 2/3 v poradku, takze plastika by byla v podstate zbytecna komplikace a nasledna dlouha lecba. Jednalo se tedy jen o artroskopicky zasah. Nicmene nyni prichazi na mysl otazka: Co se stalo s temi sesti tisici? Budu psat na reditelstvi nemocnice, zda by mi mohli vysvetlit, jak se postupuju v pripade, ze pacient priplati na material k lecbe, ktery neni nasledne pouzit. S nemocnici jsem sepisoval Darovaci smlouvu. Mate nekdo podobnou zkusenost, popripade jak z nemocnice prachy (nebo aspon cast) z nich dostat nazpet?

    Multikulti Evropa a muslimsti psi

    6.10.2011 08:52 | Diskuze | Přečteno: 3269× | Komentářů: 428, poslední 29. 10. 2011 | Hodnocení: 62 % (26 hlasů)

    V dnesnim Reflexu c.40 jsem cetl clanek Ktalaog zkazy. Jsem zdesen, co s tim budeme delat? Na vanocni prani firmy nepisou Vesele Vanoce, ale Stastne svatky, BBC zrusila dobu "pred kristem" a "po kristu", ve VB si muslimove vytvari zony sari'a. V zone sari'e jsou napadani "neverici" za to, ze na verejnosti kouri, za to ze jsou homosexualove, apod. V zonach neni zadny hazard, hudba, koncerty, porno, prostituce, drogy, koureni, alkohol. A to jsme v Evrope!

    Jak tagujete hudbu?

    26.9.2011 08:59 | Diskuze | Přečteno: 2052× | Komentářů: 55, poslední 28. 9. 2011 | Hodnocení: 100 % (1 hlasů)

    Jakym zpusobem tagujete hudbu, hlavne v pripade soundtracku?


    Novela silnicniho zakona

    22.9.2011 10:37 | Diskuze | Komentářů: 244, poslední 30. 9. 2011 | Hodnocení: 40 % (10 hlasů)

    Dovolil bych si sem prolinkovat jeden clanek, ktery vtipne (sic ad absurdun) reaguje na novelu silnicniho zakona, ktera ceka na to, az ji podepise pan Prezident s velkym P.

    Jak pan Jahoda svědčil

    Plastika predniho krizoveho kolenniho vazu I.

    21.9.2011 12:10 | Diskuze | Přečteno: 4132× | Komentářů: 39, poslední 23. 9. 2011 | Hodnocení: 75 % (4 hlasů)

    Zdravim, tak po lednovem urazu leveho kolene (jiz druhy uraz - prvni na stredni skole, natrzene vazy) to dospelo do stavu, kdy pokud se chci dale venovat sportu na lepsi urovni nez rekreacni (tzn. jako do ted), je nutna plastika ACL. Po mesici nahaneni pana primare jsem ho konecne dohnal, abych si s nim domluvil termin operace. Termin padnul na 1.listopadu.

    El Gaaučo podruhé - jejich prvni videoklip

    19.9.2011 10:10 | Diskuze | Komentářů: 7, poslední 24. 9. 2011 | Hodnocení: 50 % (4 hlasů)

    Tak tady je první videoklip zmíněné kapely, přeji příjemné pokoukání

    http://www.youtube.com/watch?v=Sdf6L86QUfk

    Talk Fusion

    10.8.2011 22:10 | Diskuze | Komentářů: 9, poslední 9. 5. 2012 | Hodnocení: 100 % (1 hlasů)

    Tak by me zajimalo, jak se rozjede diskuze. Jiste vam nekomu z vas prisla nabidka zucastnit se MLM Talk Fusion. Manzelce to prislo mejlem jako nabidka privydelku na materske. Video jsem ani do konce nedokoukal... Probrowsil jsem net a jsou na to opravdu rozporuplne nazory. Schvalne, co si o tom myslite?

    Jak jsem menil procesor

    1.8.2011 08:48 | Diskuze | Přečteno: 1771× | Komentářů: 42, poslední 3. 8. 2011 | Hodnocení: 26 % (38 hlasů)

    Chtel bych se svami podelit o to, co vsechno za slasti a strasti me potkalo pri vymene procesoru. Jednalo se o vymenu C2D 1,8GHz za C2D 3GHz. Oba jsou vyrobeny 65nm technologii. Vymena byla provadena na zakladni desce MSI P35 Neo-F.

    Den Trifidů

    7.6.2011 10:54 | Diskuze | Komentářů: 146, poslední 22. 6. 2011 | Hodnocení: 33 % (21 hlasů)

    Vcera jsem vecer mrknul na telku a bezel tam tolik propagovany film Den Trifidu (2009, VB). Vypadalo to ze zacatku celkem obstojne, nez doslo na vetu: "Diky trifidimu oleji jsme zastavili GLOBALNI OTEPLOVANI." Kurva! A bylo po filmu, hned jsem byl nasranej. To se ty ekoteroristi naserou uz vsude? Nebo snad byl film sponzorovan nejakou multikulti ekofasistickou organizaci? Boze, takhle dojebat film! Jsem zhnusen a zklaman. Za tohle ma u me film nula bodov.

    El Gaučo session

    6.1.2011 12:31 | Diskuze | Komentářů: 3, poslední 9. 1. 2011 | Hodnocení: 100 % (2 hlasů)

    Session.params('Place').Value := 'Music club Popokafepetl Praha';
    Session.params('Date').ValueAsDate := 12.1.2011;
    Session.params('Time').ValueAsTime := 20:00;
    Timto bych vas rad pozval na koncert Kapely El Gaučo, kde bandmasterem a i muzikantem je muj kolega z prace. Vice na El-gauco.cz

    Verohodnost zdroju informaci, plamenne diskuze

    7.12.2007 11:23 | Diskuze | Přečteno: 1218× | Komentářů: 44, poslední 15.4. | Hodnocení: 100 % (5 hlasů)


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.