Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Jakym zpusobem tagujete hudbu, hlavne v pripade soundtracku?
Pouzivate i dalsi fieldy, jako je treba Performer, Album Artist? Co vam to pak dela s grupovanim podle alb? Resim takovy problemek, Zda vyplnovat Artist jako jmeno kapely a Album artists lidi, co prislusnou desku nahrali. A u soundtracku pouzivat Various artist, nebo do Artist zadavat konkretni jmeno kapely? Pro nazornost davam screenshoty, jak to vypada:
Tiskni
Sdílej:
Taky jsem dřív netagoval, ale pokud chceš rozumně používat knihovny např. v Amaroku atp., nezbyde ti nic jiného, leda brouzdat přímo soubory a i potom dělá Amarok (konkrétně jeho druhá verze) grupování skladeb v playlistu podle autora, resp. názvu alba, což může být dost matoucí.
Jinak já si taguju sám přes EasyTag.
Ale to existuje, pokud jsem dobře pochopil ten přehled na wiki.
TDRC Recording time TDRL Release time
Picard je základ. Detaily potom dolaďuji v mp3tag.
Pole Artist a Album Artist zásadně vyplňuji identicky. Jednak je pro rozdílné vyplnění užitek málokdy (nikdy), ale hlavně pak mám pořádek i v nejpodivnějších přehrávačích.
Jinak u OST záleží, jak který. Pokud je to kompilace písniček tak VA, ale pokud soundtrack pro Guild Wars, tak podle skladatele ;)
mplayer -shuffle