Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Jakym zpusobem tagujete hudbu, hlavne v pripade soundtracku?
Pouzivate i dalsi fieldy, jako je treba Performer, Album Artist? Co vam to pak dela s grupovanim podle alb? Resim takovy problemek, Zda vyplnovat Artist jako jmeno kapely a Album artists lidi, co prislusnou desku nahrali. A u soundtracku pouzivat Various artist, nebo do Artist zadavat konkretni jmeno kapely? Pro nazornost davam screenshoty, jak to vypada:
Tiskni
Sdílej:
Taky jsem dřív netagoval, ale pokud chceš rozumně používat knihovny např. v Amaroku atp., nezbyde ti nic jiného, leda brouzdat přímo soubory a i potom dělá Amarok (konkrétně jeho druhá verze) grupování skladeb v playlistu podle autora, resp. názvu alba, což může být dost matoucí.
Jinak já si taguju sám přes EasyTag.
Ale to existuje, pokud jsem dobře pochopil ten přehled na wiki.
TDRC Recording time TDRL Release time
Picard je základ. Detaily potom dolaďuji v mp3tag.
Pole Artist a Album Artist zásadně vyplňuji identicky. Jednak je pro rozdílné vyplnění užitek málokdy (nikdy), ale hlavně pak mám pořádek i v nejpodivnějších přehrávačích.
Jinak u OST záleží, jak který. Pokud je to kompilace písniček tak VA, ale pokud soundtrack pro Guild Wars, tak podle skladatele ;)
mplayer -shuffle