E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Už je to nějaká chvíle, co jsem o applích počítačích slyšel poprvé. Tehdy mi myšlenka na koupi PowerPC přišla absolutně šílená a značka samotná nehodna jekékoli pozornosti. Nicméně od té doby se toho dost změnilo a pod rukama mi prošlo několik různých distribucí linuxu, jak na desktopu, tak i na našem firemním webserveru.
Po těch letech letmého pošilhávání po tučňákoidním systému si člověk uvědomí, že wokna nejsou to pravé ořechové. Takové prozření určitě znají všichni Linuxem poznamenaní jedinci a jistě mi dají za pravdu, že daný okamžik převrátil jejich vnímání pc a systému samotného úplně naruby. O tom však psát nechci, protože to si holt musí každý prožít sám. Takže zpět k jablíčkům
Tiskni
Sdílej:
...ale kdyz si o nej opru ruce, prohyba se... Mam otisk klavesnice na display. Když se opřu o jakýkoliv notebook, tak se ohne/zničí.Moment, ja se spatne vyjadril. Ohyba se mi pod zapestimi, kdyz pisu! To je to, co me na nem, proklamovanem jako velmi odolnem, zklamalo. Ten otisk na display vznikl nejak v batohu. Kdy a jak se poslapala ta WiFina nevim, pouzival jsem ji obcas, kdy jsem si ho mohl pujcit domu a ted uz proste nefunguje. Musel jsem ji zakazat v HW profilu, protoze to dokazalo polozit okynka. Ve firme to nastesti nikdo nepouziva (maji dratovanou sit), takze si toho nikdo nevsiml, jinak bych mel docela problem. IMHO prodejci Apple vedi, proc nabizeji veci jako vlozku do zavreneho pocitace a neoprenovy obal...