Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Už je to nějaká chvíle, co jsem o applích počítačích slyšel poprvé. Tehdy mi myšlenka na koupi PowerPC přišla absolutně šílená a značka samotná nehodna jekékoli pozornosti. Nicméně od té doby se toho dost změnilo a pod rukama mi prošlo několik různých distribucí linuxu, jak na desktopu, tak i na našem firemním webserveru.
Po těch letech letmého pošilhávání po tučňákoidním systému si člověk uvědomí, že wokna nejsou to pravé ořechové. Takové prozření určitě znají všichni Linuxem poznamenaní jedinci a jistě mi dají za pravdu, že daný okamžik převrátil jejich vnímání pc a systému samotného úplně naruby. O tom však psát nechci, protože to si holt musí každý prožít sám. Takže zpět k jablíčkům
Tiskni
Sdílej:
...ale kdyz si o nej opru ruce, prohyba se... Mam otisk klavesnice na display. Když se opřu o jakýkoliv notebook, tak se ohne/zničí.Moment, ja se spatne vyjadril. Ohyba se mi pod zapestimi, kdyz pisu! To je to, co me na nem, proklamovanem jako velmi odolnem, zklamalo. Ten otisk na display vznikl nejak v batohu. Kdy a jak se poslapala ta WiFina nevim, pouzival jsem ji obcas, kdy jsem si ho mohl pujcit domu a ted uz proste nefunguje. Musel jsem ji zakazat v HW profilu, protoze to dokazalo polozit okynka. Ve firme to nastesti nikdo nepouziva (maji dratovanou sit), takze si toho nikdo nevsiml, jinak bych mel docela problem. IMHO prodejci Apple vedi, proc nabizeji veci jako vlozku do zavreneho pocitace a neoprenovy obal...