Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Tak trochu se snažím vyprovokovat nějakou reakci správců.Jenže já mám pocit, že to tady aktuálně správce nemá - Max hotfixuje aby alespoň nějak běžel server (a dělá to při práci a nemůže se tomu naplno věnovat), a pár autorů také-s-málem-času se snaží nějak starat o obsah (Davkol). Já vlastně ani nevím kdo to vlastní a jestli vůbec rozumí Linuxu a technice (jako třeba Doli) aby si takové problémy vůbec dokázal uvědomovat. Já teď chci zase začít blogovat, ještě k tomu anglicky, a fakt řeším, jestli tady, nebo si mám spustit nějaký CMS na svém webu. Nebo ještě nějaká třetí možnost?
Já teď chci zase začít blogovat, ještě k tomu anglicky, a fakt řeším, jestli tady, nebo si mám spustit nějaký CMS na svém webu. Nebo ještě nějaká třetí možnost?Obojí. To přece není buď a nebo.
On prostě takto benevolentní systém tagování není úplně nejvhodnější.Ono to prostě nebylo potřeba v době kdy vznikal řešit. Ano, různí trolové tu byly vždy ale prostě i to trolování mělo svoji úroveň. Jinak gratuluji, stal si terčem nějakého psychicky narušeného jedince. Užívej si to dokud ho to baví
protože včerejší Bystroushaakův článek už je zaspamovaný štítky Bherzet, Bherzetův blog a průhledný pseudonym (zřejmě teď řeší nějaké osobní věci a svůj skript nasadit ještě nestihl).Já to většinou nechávám volně editovatelné několik dní, aby uživatelé mohli navrhnout různé tagy a „zmrazím“ to asi až po týdnu.
Tiskni
Sdílej: