Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Ideálne by bolo ak by to vydržalo do 2023-2024.
Za mne by ideální bylo, aby to nebylo rentabilní nikdy.
Jakou to má teď výnosnost, když odečteš náklady na elektřinu?
Alternativa: Odložit stranou ty 2 až 3 eura denně, ETH přímo koupit. Buď to vyjde a strašlivě zbohatneš, nebo to nevyjde a proděláš pakatel. Můžeš to i diverzifikovat: část peněz dát do Etherea, další část do stíracích losů a dalších obvyklých forem gamblingu založených na vědomí, že šance na jackpot je sice malinká, ale vstupenka je tak levná a svědomí, kdyby sis ji zrovna nekoupil a přišel o ty jachty a luxusní bazény, by tě tížilo tak tuze nesmírně moc…Gambling je nechávať peniaze v bankách: poplatky, inflácia... Investovanie a diverzifikovanie je cesta... A mining ? Mining je zábava...
Ano, tohle chápu, taky jsem si zkoušel něco vytěžit, abych s tím měl osobní zkušenost. Ale pokud ti jde o efektivitu a spekulaci na budoucí růst, tak je opravdu výhodnější si ty mince koupit od někoho, kdo má lepší vybavení a levnější elektřinu (třeba pálí přebytky). Pokud vytěžíš cca 2 000 Kč měsíčně tzn. nějakých 24 000 ročně, tak to nemá moc šanci zlepšit tvůj život citelně k lepšímu, i kdyby nějaký velký růst přišel. To máš lepší občas za nějakých těch 10 či 20 tisíc Kč nakoupit. Pak je šance, že tě růst ceny nějak významněji potěší a něco z toho bude. Jinak je to takový desetníkový mariáš – můžeš mít radost z toho, že jsi vyhrál, ale to je tak všechno. Na druhou stranu bys do toho ale měl ulít jen tolik peněz, abys nešel skákat z mostu, kdybys o ně přišel.
A nevyrábí to už někdo – vodní chlazení, které by ohřívalo vodu do domácnosti?
Pak by odpadly kecy všech těch (pseudo)ekologů a anti-bitcoinovců, protože bojler má doma kde kdo a nebývá zvykem kvůli tomu lidi kamenovat (zatímco když těžíš, tak jsi podle některých něco jako Hitler).
Ono se to dá vlastně postavit i obráceně: vyrábět teplo pomocí elektřiny, aniž by se při tom něco počítalo, je plýtvání zdroji.
tttttttssssss uhlí spousta hele ;D do karlovejch varů stejně žádný turisti nelezou teďko tak by se to tam mohlo trošičku potěžit. a misto budějovic by taky byl hezkej povrchovej důl :D ;D
zachvilku stejně jakoby budem mit nějaký superekobio techs aco bysme pak ďáli s uhlím. rychle všecko vytěžit a spálit dokavaď to jako má eště smysl nějakej. nechávat ho podzemí je děsně neekologický pljetvání energijema :D :D ;D ;D
dokaď to jako pude :D ;D
Tiskni
Sdílej: