Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Další změna jsou iránské drony, bohužel se naplňuje co jsem čekal, že to bude pro Ukrajinu problém. V podstatě dostali cca 1000 levných Kalibrů nebo 1000 raket do HIMARSu, které mají navíc delší dolet a cíl mohou vybrat až na místě.To prirovnani uplne nesedi. Kdesi jsem zaregistroval, ze by nemely byt vybaveny kamerama (asi kvuli sankcim), takze maji pevne zadane souradnice, a prirozene letaji mnohem pomaleji nez rakety, takze je vetsi sance, ze si s nimi poradi PVO.
Já to čtu tak, že Putin se chtěl s Ukrajinou dohodnout na ukončení války, byl ochoten jim vrátit vše kromě Donbasu a Krymu,...Je fakt, že zprávy z UA skoro vůbec nesleduji, ale tohle mi úplně uniklo a teďka dost zaskočilo :-O 1. Odkud je tato informace, že by se Putin zastavil po anektování/přebrání těchto oblastí? 2. Odkud je tato informace, že by se P. zastavil po anektování/přebrání právě těchto oblastí? Proč ne třeba jiných oblastí (RU mluvilo např. o úplném zamezení přístupu UA k moři atd.)?
centralizing all economic power in very few people - Bill Gates, BlackRock, Vanguarda to není poprvé co takovou věc čtu. Jakožto člověka, co má právě přes tyto organizace spravovanou většinu svých úspor, mě to zaráží a znepokojuje. Předpokládám, že to vzniklo tak, že po nepochopení (nebo „nepochopení“) energetiky a biologie teď „nepochopili“ jak fungují investiční fondy a že Vanguard za mě asi jako na valnou hromadu hlasovat nechodí a o prodejích a nákupech nerozhoduje? Každopádně je potřeba tento trend sledovat, kdyby se chystalo nějaké pálení čarodějnic - jistě, od slov k činům je daleko, ale taky neříkám, že to je nějaký urgentní problém. (Následně ten týpek o pár minut později navrhuje řešit problémy daní z převodu peněz, že „když pošlete 1000€ tak vás to bude stát 1€, to není zas tolik, ale když mezinárodní korporace převádí 1G, tak je to 1M. Tak budou korporace platit daně a my z toho budeme platit topení a elektřinu.“)
Pomáhá mi to pochopit myšlení lidíA uz jsi neco z toho jeji "mysleni" pochopil?
občas s překlademtak urcite
většina západních a středoevropských zemí se shoduje, že ruští dezertéři by pro nás byli příliš nebezpeční a přijímat je nehodláStředoevropské země asi ano, ale ten zbytek... Dovolím si zacitovat:
Stálý předseda Evropské rady Charles Michel, německý kancléř Olaf Scholz a mnozí francouzští politici naproti tomu argumentují, že zavření hranic by jen posloužilo Putinově propagandě o Západu, který nenávidí Rusy. "Evropská unie by měla zůstat otevřená těm, koho se kremelský režim chystá zneužít pro svoje šílené cíle," řekl Michel v rozhovoru pro evropský server Politico.
Pokud ne, v zaloze mam atomovky.to je otazka, zda ma atomovky ja bych rekl, ze jich moc nebude a pokud ano, spolehlivost bude zoufala pri pohledu na jeho rozkradenou a neudrzovanou konvencni techniku, jak moc asi musi byt rozkradene/zanedbane atomovky, o nichz si kazdy vzdy myslel, ze nikdy nebudou pouzity? atomovka nelze bez udrzby zakonzervovat na desitky let
Na jaderne utoky na uzemi NATO bychom meli odpovedet symetrickym jadernym utokem na uzemi Ruska.Ano. Obrana pri napadeni statu NATO je jasna vec.
Dava smysl konvencni utok na ruske jednotky na Ukrajine, ale pokud je tohle nezastavi a Rusaci budou eskalovat dal, tak nevim.Zapad vsak nebyl ochoten zapojit se primo vojensky a personalne svymi armadami.
Jak to vidis ty?Libilo by se mi podporovat obrance z dobrovolnych sbirek a treba i statem. Na druhou stranu bych nebral moznost firmam obchodovat s tim, s kym obchodovat chteji.
Na druhou stranu bych nebral moznost firmam obchodovat s tim, s kym obchodovat chteji.A to je presne duvod, proc je ta tvoje ideologie tak debilni.
jaderný spadToho je minimum. Atomovka neničí své okolí radioaktivním spadem, ale mechanicky a tepelně. Atomovka by udělala to co dělají Rusáci na Ukrajině již 7 měsíců a to že zabíjí lidi a ničí města a vesnice. Atomovka by to udělala jen více koncentrovaněji a rychleji a nedala by šanci na útěk civilistům. Ovšem to ani těm ruskojazyčným, které Putler přijel na Ukrajinu chránit.
Rusko ma v tomhle proste silnejsi karty, on vi, ze Zapad radsi necha ty 4 oblasti Rusku nez aby obetoval vlastni mesta.Vysvětlení od teoretiků války. Rusko netahá za kratší konec, ale jen vyhrožuje. Naopak použití jaderné zbraně úplně zruší její odstrašující efekt (proč se bát, když už jí stejně použili). Tyhle válečné hry se simulovali celou studenou válku, a nejde z nich vyjít vítězně, proto se s použitím jaderných zbraní nepočítá až do poslední chvíle. Což je v případě Ruska napadení od NATO: vzhledem k délce ruských hranic se nedokážou konvenčně ubránit ani kdyby mobilizovali úplně všechny, takže potřebují poslední záchranu. Proto ruská jaderná doktrína umožňuje první úder i pokud nepřítel nepoužije jaderné zbraně.
Naopak použití jaderné zbraně úplně zruší její odstrašující efekt (proč se bát, když už jí stejně použili).Protože ji můžou požít znovu?
na výhodnější poziciSnad Rusáci ve finále pochopí, že jejich nejvýhodnější pozice je za hranicemi Ukrajiny
a u toho ještě stihla rozstřílet několik HIMARSůDřevěných, nebo už těch gumových?![]()
Tiskni
Sdílej: