abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:11 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:11 | Nová verze

    Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 11:44 | Komunita

    Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 23
    dnes 11:11 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Komunita

    V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:00 | Nová verze

    Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:11 | Komunita

    Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    14.6. 21:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.0 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.1. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a časem také na Linux Kernel Newbies.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.6. 13:33 | Zajímavý software

    Cheat Engine (Wikipedie) je s verzí 7.7 k dispozici už také pro Linux. Jedná se o proprietární skener/debugger paměti používaný především k cheatování v počítačových hrách.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1918 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník



    Vložit další komentář
    10.1.2007 04:21 trekker.dk | skóre: 72
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisky z Berlína - 3. část: Plány LSB pro desktop a závěr
    3. zvukový server (arts nebo podobný)
    Ne nutně. Programátoři se posnažili a ALSA už umí být sama sobě zvukovým serverem. Bohužel si toho autoři programů ještě málokdy stačili všimnout (mluvím o těch, kteří si všimli, že něco jako ALSA existuje a už nepoužíváají OSS)

    Body 4. a 5. by při troše dobré vůle šlo také vynechat, zálaží na konkrétním případě (tj. kolik si toho chci napsat sám)
    Takové věci by se opravdu dělat neměly, nikdy a za žádné vlády.
    Tak to vysvětli komunistům. Ehm, teda komunistickým stranám, abych byl politicky korektní. Pokud mě paměť neklame, ti zlí imperialisti ze západního Berlína nic nestavěli.
    Quando omni flunkus moritati
    10.1.2007 08:12 s0 | skóre: 32 | blog: nejchytřejší kecy | prágl
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisky z Berlína - 3. část: Plány LSB pro desktop a závěr
    s tou přímou podporou alsy se to lepší a lepší. Mé desktopy už jsou artdů a esdů prosté. Občas si sice spustím Žaka Zvukového Rozparovače, ale běžně to není nutné.
    Kuolema Kaikille (Paitsi Meille).
    Bluebear avatar 10.1.2007 08:44 Bluebear | skóre: 30 | blog: Bluebearův samožerblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisky z Berlína - 3. část: Plány LSB pro desktop a závěr
    Tak to vysvětli komunistům. Ehm, teda komunistickým stranám, abych byl politicky korektní. Pokud mě paměť neklame, ti zlí imperialisti ze západního Berlína nic nestavěli.

    To je pravda. Myslím, že teď už chápu, že lidi, kteří něco takového zažili, nemohou ani dnes příslušné straně, resp. organizaci, odpustit.

    (I když musím dodat, že totalitní systém se dá zbudovat na základě libovolné ideologie, když se patřičně přiohne, byť některé ideologie jsou k tomu asi o trochu náchylnější).
    To mi připomíná, jak jsem si pořídil květináč, že v něm budu mít květinu. Opravdu tam byla, ale potom být přestala...
    10.1.2007 08:32 Robert Krátký | skóre: 94 | blog: Robertův bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisky z Berlína - 3. část: Plány LSB pro desktop a závěr
    Tipuji, že to byly křišťály od firmy Swarovski. Měli takové vánoční stromy ve více městech.
    vencour avatar 10.1.2007 18:26 vencour | skóre: 56 | blog: Tady je Vencourovo | Praha+západní Čechy
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisky z Berlína - 3. část: Plány LSB pro desktop a závěr

    ? já vim, že u nějakého dámského spodního prádla se k němu dodávají přívěsky od "Svárovského" ... to u mne dost stouplo, obojí, v ceně :-D

    Ty nejhlubší objevy nečekají nutně za příští hvězdou. Jsou uvnitř nás utkány do vláken, která nás spojují, nás všechny.
    10.1.2007 09:41 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Zápisky z Berlína - 3. část: Plány LSB pro desktop a závěr
    Musim souhlasit s tim, ze Berlin je opravdu fascinujici mesto. Byl jsem tam dvakrat (na LoveParade). Jednou na kolech a podruhe vlakem. Televizni vez ma otevreno tusim do 11 hodin, samozrejme jsme tam byly v 01:30... Ale tech asi 9Euro za to dam. Doporucuju tez Bundestag, obrovska betonova stavba obklopena sklem. Je videt i do nekterych jednacich salu.

    Osobne doporucuji tuhle vyhlidkovou trasu. ovsem v noci je to efektnejsi.

    Siegessäule - Brandenburger Tor - Reichstag a o kousek vedle novy Bundestag - ulice Unter den Linden - Berlinska opera - Fernster Turm - Alexanderplatz

    No a samozrejme hlavni nadrazi. A kousek od noveho bundestagu je na nabrezi Sprevy muzeum socialismu, ale to uz bylo ve 2 v noci zavreny...

    No to sem se rozkecal, kazdopadne berlin urcite doporucuji k navsteve. V jakoukoliv denni ci nocni dobu, tam je to jedno.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.