abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 09:33 | IT novinky

    Firefox 151 podporuje Web Serial API. Pro komunikaci s různými mikrokontroléry připojenými přes USB nebo sériové porty už není nutné spouštět Chrome nebo na Chromiu postavené webové prohlížeče.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 8.0 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 148. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:33 | Bezpečnostní upozornění

    Ve FreeBSD byla nalezena a opravena zranitelnost FatGid aneb CVE-2026-45250. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel se může stát rootem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | IT novinky

    Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:00 | Nová verze

    Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:33 | Nová verze

    Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:55 | Bezpečnostní upozornění

    V Drupalu byla nalezena a opravena kritická zranitelnost SA-CORE-2026-004 (CVE-2026-9082). Útočník může provádět libovolné SQL dotazy na webech používajících databázi PostgreSQL.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.5. 14:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost HP.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (13%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1678 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Přečetl jsem si tenhle zajímavý údaj, protože samotného mne štve moje vlastní spotřeba inku v tiskárně, a její cena (vlastně produkt z ropného odpadu): 'Inkoust do tiskárny je v přepočtu dvakrát dražší (1 unce od HP za 75 USD) než parfém Chanel No.5 (thetimes.co.uk), a vyjde dráž, než papír. Pokud by se používal nejvýhodnější typ písma Garamound, např. americké vládní instituce by při ročních nákladech na tisk okolo 1,8 miliard dolarů ušetřily asi 30 procent nákladů. Americká vláda by tak například s ročním výdajem na tisk ve výši 467 milionů dolarů ušetřila 136 milionů dolarů (asi 2,7 miliardy korun)'. Praktická a technická stránka, proč takovou (pro mne laika) relativně jednoduchou úsporu zcela jistě nepůjde realizovat, mne zajímá. Byl zmíněn problém finančních nákladů na úpravu softwaru, což je klasická výmluva úřadů, ale kamarád z té branže mi včera říkal, že jde také o to, že je prokázáno, že některé typy písma (např. Times New Roman) jsou vhodnější pro čtení. Já ve většině dokladů používám fond Georgia, ale teď jsem lehce znejistěl, zdali bych neměl kvůli zákazníkům ten fond změnit.
    Kategorie zápisků
    Aktuální zápisy

    Ztráty a nálezy

    30.11.2011 23:01 | ekonomika | Komentářů: 442, poslední 13. 12. 2011 | Hodnocení: 67 % (9 hlasů)

    dnes 22:59 | Přečteno: 0x | Pravděpodobně skupina spoluobčanů připravila před chvílí kluka o peněženku se všemi doklady. Holt jeho blbost, že to neměl zašité pod kůží, ale slyšel jsem, že v Praze jsou profesionální zloději prý natolik slušní, že mají nějaké schránky, kam vhazují po krádeži doklady, které nemohou zneužít. Nemá někdo nějakou zkušenost nebo tip, jak to najít?

    Nahrávání z TV

    8.11.2011 00:01 | ekonomika | Komentářů: 28, poslední 13. 11. 2011 | Hodnocení: 50 % (2 hlasů)

    Jde spíš o žádost o radu. Koupil jsem si kvůli satelitnímu příjmu novou TV LG - 47LV570S, kterou mi doporučili i kamarádi z branže. Po instalaci jsem přišel na dost podstatnou vadu, neumožňuje nahrávání pořadů. Tedy pouze, pokud bych šel přes Home cinema, ale tím bych zkazil kvalitu záznamu. Nepomůže ani externí HD, na LG mi sdělili, že pokud ovladač nemá tlačítko 'rec', tak mám smůlu. Existuje nějaká jiná možnost nahrávání či připojení?

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.