abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    včera 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    22.6. 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    22.6. 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    22.6. 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    21.6. 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1974 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    8.11.2011 08:14 Honz
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Výměna do 14 dnů bez udání důvodu a nakopání kamarádů z branže do branže...?
    bambas avatar 8.11.2011 08:31 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Jedine DVB-S karta do PC, opripade si koupit receiver, ktery nahravani umi...+ tedy nakopaty ty tvy kamarady do prdele.
    8.11.2011 13:36 M-train | blog: finance
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    no ten receiver je asi řešení, to naše home cinema Panasonic už má pár let.
    Nobody can give you as much as I can promise you
    8.11.2011 08:45 marek_hb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    jestli máš čas na vrácení, tak ho využij a ať ti kamarádi vyřídí co nejrychleji výměnu - a pak je nekopej
    8.11.2011 09:27 M-train | blog: finance
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Ten termín jsem prošvih, protože mne nahrávání zatím nenapadlo použít. Jinak má všechno, co jsem chtěl, všechna připojení, internet... :-(
    Nobody can give you as much as I can promise you
    8.11.2011 09:24 depka | skóre: 20 | blog: eterity
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    jak je to vlastne s copyrightem na dila nahrana z tv/radia?
    bambas avatar 8.11.2011 11:24 bambas | skóre: 20 | blog: bambasovo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Nahrat si to muzes. Ale nesmis to davat dal k dispozici (vcetne hroomadne produkce - to se pocita myslim 8 a vice lidi).
    gtz avatar 8.11.2011 16:34 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Taky jsem na to narazil. Chtěl jsem na Samsungu udělat record pořadu a pendrek. DVB výstup jsem na portech nikde nenašel. Na výstupech byl jen signál na Scartu (Analog). Nakonec se to vyřešilo přes levný DVB recorder s 500GB HDD. Naštěstí uměl jak S2 tak i T. Holt kamarádovi přibyla krabice navíc.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    Luboš Doležel (Doli) avatar 8.11.2011 21:19 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    DVB výstup?
    kotyz avatar 8.11.2011 21:31 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Taky nevim co by to mělo bejt. Asi myslí nějakej digitální výstup, to by mohlo bejt tak akorát HDMI. DVI se asi na žádnym set-top-boxu nenajde, ale u pár televizí by se vyskytnout mohlo ...
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    kotyz avatar 8.11.2011 21:32 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Ale to DVI u TV by spíš byl vstup a ne výstup.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    gtz avatar 8.11.2011 22:04 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    šlo o to jak na samsungu(který má jak analog i digital tuner) nahrát nějaký pořad na externí recorder (taky Samsung). Oba modely měly HDMI, Scarty i všechno a nedalo se dostat na ten recorder od Samsungu. Šance byla optika, ale ta má jen výstup. Btw, viděl jsem nějakého panasonica, kde bylo DVI obou-stranné, ale zase to byl děs, fungovalo to jen s kinem od Panasonicu.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    gtz avatar 8.11.2011 22:05 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Výstup digitálního signálu jsem myslel.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    kotyz avatar 8.11.2011 22:32 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Tak příště formuluj přesně ;-)
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    gtz avatar 8.11.2011 23:16 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    No jo :-)
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    Luboš Doležel (Doli) avatar 9.11.2011 13:45 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Aha, mě napadl nějaký SAT LOOP OUT.
    gtz avatar 9.11.2011 20:19 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Bohužel některé SATy mají jen optiku ven pro kino, ale to je myslím nějak pošetřené. Před pár lety jsem někde viděl nějaký konvertor (optika tam a HDMI/DVI/USB ven) , tehdy to stálo málem víc něž nějaký levný DVB/S s diskem. No a nyní ten konvertor nějak nemůžu najít. :-(
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    mirec avatar 12.11.2011 12:07 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Televízory LG sú linuxové a relatívne otvorené. Zdrojové kódy sú dostupné a po flashnutí na modifikovanú verziu s povoleným nahrávaním by to malo ísť (neskúšal som).
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    gtz avatar 12.11.2011 16:53 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    když to blbě flashneš pak se z tv stane placka na kterou se budeš jen koukat. A dělat toto v záruce no nevím, asi bych si to nelalznul.

    Pisatel psal, že DO nemá tlačítko RECORD, tak asi to ta TV neumí. Nebo tam je USB řešeno SW? kdy SW řekne zda smí nebo nesmí jít i signál na USB?
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    mirec avatar 12.11.2011 22:18 mirec | skóre: 32 | blog: mirecove_dristy | Poprad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    No ono je to väčšinou softvérová záležitosť. Servisný diaľkový ovládač má tlačidlo EZ-Adjust kde sa dá dostať do servisného menu a ak je tam možnosť nahrávania na USB tak by to po povolení malo fungovať. Tento hack sa bežne používa napr. na odblokovanie funkcie prehrávania na televízoroch, ktoré túto funkciu akože nemajú. Samotný diaľkový ovládač netreba kupovať, postačí nejaká IR LED a jednočip, alebo výstup zvukovky a podobné hacky. Prípadne ak je zapnutý debug mode tak stačí null modem a hodiť to na RS232 (ale pochybujem, že je debug mode zapnutý)..
    LinuxOS.sk | USE="-fotak -zbytocnosti -farebne_lcd +vydrz +odolnost +java" emerge telefon
    12.11.2011 23:32 M-train | blog: finance
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Myslis, ze by to bylo resenim meho problemu? Akorat na ovladaci to EZ-Adjust nikde nevidim, zkusim prostudovat dokumentaci
    Nobody can give you as much as I can promise you
    kotyz avatar 12.11.2011 23:39 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Nemáš servisní ovladač, tak tam nebude.
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    gtz avatar 12.11.2011 23:40 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Servisní dálkový

    Ty máš normální produkční
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    gtz avatar 12.11.2011 23:39 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Záleží na tom, jak se liší vnitřně ty dva modely. Jak jsem se díval jeho verze LG - 47LV570S nahrávání nemá, ale modifikovaná verze pro rok 2011 LG - 47LW570S to již má. Rozdíl cca 7000,- .Zatím je asi TV v záruce tak, bych se na to vybodnul, nikdo neví co by se mohlo stát. Možná sehnat přes známé nějakého servisáka, aby se podíval zda je to možné reprogramovat.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    13.11.2011 01:04 M-train | blog: finance
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Já to koupil v srpnu 2011 a bylo mi řečeno, že tento model přišel na trh v květnu 2011?? Zkouším se zeptat na zákaznické lince LG e-mailem, ale stereotypně odpovídají, že když tam není tlačítko, tak to nejde, a na dotazy na varianty nejsou schopni odpovědět.

    Nobody can give you as much as I can promise you
    Nobody can give you as much as I can promise you
    gtz avatar 13.11.2011 01:13 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    No model co je nad ní, tedy ten model co má LW již umí nahrávat. Cenově je jak jsem se koukal o cca 7000 nad tím tvým. A parametry jsou hodně podobné.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    gtz avatar 12.11.2011 23:49 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    a co android to by snad nějak šlo se tam přes droida dostat.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    gtz avatar 12.11.2011 23:59 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nahrávání z TV
    Napadlo mně ještě co zkusit použít nějaký multi-funkční DO? Kdyby se to podařilo spárovat pak by se vidělo zda tlačítko REC bude na něco. Co kdyby to bylo pošéfované jen tím, že to tlačítko tam není? Spousta firem ty ovladače půjčují na vyzkoušení. Sám jsem takto rozchodil starší JVC.
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.