Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Já netvrdím, že se dá informace stoprocentně ověřit, to bych z téhle debaty úplně vynechal.
O co mi jde je to, že v tom blogpostu v podstatě říkáš, že "Nezáleží kdo je Král a kdo je Lhář" (i když uznávám, že "pokud od něj nepotřebujeme nic, co by se vztahovalo k životu skutečného Krále machometánů" by se dalo s trochou snahy interpretovat jako protiargument proti tomu, co bude následovat), což imo platí jen v určitých situacích v kontextu výměny informací na internetu a mě přichází na mysl dost případů, kdy je identita nebo minimálně nějaká úrověn verifikace backgroundu autora důležitá. Někdy míň, někdy víc, ale neztotožnuji se s tím, že je absolutně irelevantní.
Například selektivní hledání informací o konkrétním tématu, což je na internetu imo docela běžná praktika je ukázka případu, kdy věrohodnost zdroje hraje roli, zvláště když je třeba zpracovat velké množství těchto informací - v takovém případě je věrohodnost jedna z klíčových metainformací, která ovlivní váhu, která je informaci přidělena. A věrohodnost informací jde často ruku v ruce s identitou autora (nemusí jít o nějakou absolutní identitu, stačí že ho například zná xx dalších členů fóra a nezpochybňují to, že na té a té škole skutečne studoval, i když samozřejmě múžou být všichni tihle lidé podvrhnutí a múže se jednat o sedmiletou holčičku z Afghanistánu, která si při starání se o opiové políčko našla trochu času na šíření dezinformací na abclinuxu :P )
Řešením je přijímat informace pomocí fuzzy vyjádření. Podobně jako ve vědě si o tom vytvoříš nějakou teorii, té přiřadíš pravděpodobnost a pokud se ukáže neplatná, tak jí zahodíš, či přesuneš do kategorie "fake". Ke každé obdržené informaci z internetu můžeš klidně zastávat hned několik teorií, které nepřepínáš, ale používáš najednou. Svět pak přestane být černobílý, ale málokdy se spálíš tím, že bys něčemu bezvýhradně věřil.
Přiřazování pravděpodobnosti je imo právě ta část, kde hraje roli (pseudo)identita autora. Ne často, ale někdy ano
.O co mi jde je to, že v tom blogpostu v podstatě říkáš, že "Nezáleží kdo je Král a kdo je Lhář" .. což imo platí jen v určitých situacích v kontextu výměny informací na internetu a mě přichází na mysl dost případů, kdy je identita nebo minimálně nějaká úrověn verifikace backgroundu autora důležitá.No, ale to tam taky píšu, viz:
Nezáleží kdo je Král a kdo je Lhář. Pokud se s daným člověkem nikdy nepotkáme, pokud nevíme nic o machometánech a pokud od něj nepotřebujeme nic, co by se vztahovalo k životu skutečného Krále machometánů, může nám to být jedno.Pěkný příklad je třeba Jardík. Je to skutečně takový asociál?
(i když uznávám, že "pokud od něj nepotřebujeme nic, co by se vztahovalo k životu skutečného Krále machometánů" by se dalo s trochou snahy interpretovat jako protiargument proti tomu, co bude následovat)
Hmm, a co takhle věrohodnost informací?Mi den co den kolegyně valí do hlavy šrouby, že informace z Wikipedie jsou nevěrohodné, protože si tam může napsat kdo chce co chce. A já to furt tvrdošíjně ne a ne pochopit. Má to se mnou holt těžké…
The problem with internet quotes is that you can't always depend on their accuracy.
pokud potřebujete konkrétní osobu použít jako referenci.to mi znie strašne :)
Já se rozsekal už u meatspace.
Tudlenc jsem koukal na ty Kmeny a měli tam díly Hackeři, Meatheads,… Hackery znám, ti jsou v hackerspace, takže tím by se vysvětlovalo i meatspace, ač těm masovým hlavám nerozumím.
Tam bych se někdy rád podíval.
Loutky v GitS 2?
ač těm masovým hlavám nerozumím.A nepřepisuješ náhodou špatně podobně foneticky znějící Meth-heads? Meatheads jsem ještě neslyšel.
Loutky v GitS 2?Ty jsou z titanu a plastových vrstev, ne? Co ty mají společného s masem?
Ty jsou z titanu a plastových vrstev, ne? Co ty mají společného s masem?Přítomnost. Ačkoliv, Lain by možná byla lepší příklad.
ale o tom jak by ses měl chovat k tvrzení že Miriam je MiriamOK, len mozog mi tam automaticky doplnil konkrétne súvislosti. Čo sa týka toho či Miriam je Miriam, tak odpoveď mám, ale nebudem to prezentovať verejne. Inak pekne spísaný blog, vystihujúci väčšinu internetu, nehovoriac o online chatoch.
Blog není o tom jestli je trolling ok, ale o tom jak by ses měl chovat k tvrzení že Miriam je Miriam a ne Tonda Opička.+1 Já si Miriam vždycky představoval takhle, ale jak říkáš, je to v zásadě jedno...
kompletním datasetuTy vole. Ty to jako sbíráš?
#! /usr/bin/env python # -*- coding: utf-8 -*- # # Interpreter version: python 2.7 # # Imports ===================================================================== from zconf import get_zeo_key # Variables =================================================================== known_unregistered_usernames = set([ "SSK", "SKK", "Z.z.", "Z. z.", "435/2001", "435/2001 Z. z.", "435/2001 Z.z.", "patentovy zakon", "whistleblower" ]) known_registered_usernames = set([ "patentovyzakon", ]) # Functions & classes ========================================================= def in_unregistered(comment): return not comment.registered and \ comment.username.lower() in known_unregistered_usernames def in_registered(comment): return comment.registered and \ comment.username.lower() in known_registered_usernames def patentovy(comment): return not comment.registered and "435/2001" in comment.username def username_picker(comments): for comment in comments: if not comment.censored and (in_registered(comment) or in_unregistered(comment) or patentovy(comment)): yield comment def get_all_comments(blogposts): for blogpost in blogposts.values(): if not blogpost.comments: continue for comment in username_picker(blogpost.comments): yield comment def convert_to_dicts(comments): return ( { "nick": comment.username, "url": comment.url, "text": comment.text, "date": comment.timestamp, } for comment in comments ) # Main program ================================================================ if __name__ == '__main__': import json blogposts = get_zeo_key("blogposts") print json.dumps( convert_to_dicts( get_all_comments(blogposts) ), indent=4, separators=(',', ': ') )
Ja jednak už aj v Bratislave v Mlynskej doby, súčasťou v zúrivej paranoidni je to o tých pár tisíc, tak sme sa naučili ľudia cítia ľudí na hranica a tento štátneho rozvodu... ale napísala jedna dievčatá a chlapcov osobnom dave. To bol medveďa( teraz už môže, vzmôže, lebo ten sofistkovaných práce som sa preháňaš. A ktorá umožňoval im približne 48 mil. eur pre Európsku investigatívna teroristi partizáni, čo si sám pomôcky, prilby- aby vyzeral, ako sa môžem mýliť. Podobne smrdelo propagandistka...ale nepodlieha však bolo nepísala som, že mu podľa výkone- a ten s čiapočkou na hlave. Aj predo mnou osobnostech manipulátormi, sleduje disidentku, zlodeji sa ešte nikdy nešetrí na FF a ku knihovedy a informatiku, i keď potom na strane náročná puberťákmi, čo ma teda už ste niečo o tom rozmýšľala som, že by mali slúžiť a kto nie je, a Československu ..To budu muset ještě víc normalizovat, protože je tam spousta šumu.
Velmi dobré.tak to si tým článočkom dosť s.r..š do h.by :), pretože tm tvrdíš, ako si na tú "internetovú komunikáciu" už vyzrel.Príliš si fandíš, ešte musíš n sebe dosť pracovť, ale to ma neprekvapuje, to som zistila už skôr.
si všímam určité frakcie, ktoré s vyskytujú pospolu za istých okolností
Stálí, aktivní návštěvníci primárně technického webu. Hotová konspirace. Doporučuji vyhledat odbornou pomoc.
Čo je zlé na mojom konštatovaní, že si všímam určité frakcie, ktoré s vyskytujú pospolu za istých okolností?není na něm špatnýho nic, ale už jsem Ti psal, že v tom nejedu může to být třeba tak, že jsou lidi který mají podobný názory na některý věci - to pak asi podobně reagujou jinak já tady reaguju na kde co a davkol/grunt/bystroušák a já nevím kdo další do té skupiny podle Tebe patří taky píšou i jinam než jen k tvým příspěvkům,ani nevím o tom že by tady probíhala nějaká akce na tvůj odchod
Len chcem pochopiť vašu hru.Jakou hru? Já něco hraju?
Myslím si, že miriam je niekto z vás. Možno je to aj váš spoločný nick.Vážená slečno a četla jste vůbec zápisek (to je ta věc úplně nahoře) ve kterém reagujete?
takže preto mi to hneď nedošloCo Vám hned nedošlo? Jsem zmatený jak lesní včela.
lesní včelaS lesnými včelami nemám nejakú neblahú skúsenosť, ale s osami hej. Až budeš mať doma deti, ktoré radi vedecky experimentujú, budú im pomáhať lepiť hniezdo v pohári od uhoriek. A potom zistíš, že sa ich tak ľahko nezbavíš, lebo sa budú vracať k svojmu stvoriteľovi:).
Je veľmi lichotivé, že si soudružku vymenil z slečnuA já Vás někde nazýval soudružkou učitelkou? Já jsem Grunt, ne Jílek. Ono to sice může vypadat jako jedna horda, ale jsme různí jednotlivci, ne jeden dav.
zhodou okolností, grunta rozoznávamMožná to bude tím že furt píšu pod jedním nickem. Vy máte nějakou vážnou chorobu, která Vám brání v rozpoznávání osob?
Možná to bude tím že furt píšu pod jedním nickem.tak som to myslela, že pod tým jedným nickom grunta rozoznávam... teda, že je ako grunt odlišný od ostatných nickov mená si pamätám len ťažko, vzhľadom na to, že ich bolo mnoho tisíc počas celého života... ale dosť si pamätám osoby, čo ma nejako zaujmú, aj keď k nim to meno nepriradím... a vy ma, grunt, rozoznávate od obsahu vreca, do ktorého ste ma hodili? ( slovenská nacionalistka, ktorej treba prikyvovať, a potom je to v pohode*, pí.. (dve bodky :)) *
váš popis posedenia v hospodě so Slovákmi
NejsiA jak to víš? Takže když nejsem čůrák tak jsem podle tebe pýča, jo?
davkol, grunt, bystroušák, jenda, marek hb... stála zostavaVypadá to, že mě vykopli z deviantného klubu...
teba som už dlho nevidela pod registrovnou prezývkou:)No to říká ten pravej!
nemôžem z to, že ma nespoznáš a vidíš ma tam, kde nie som a nevidíš tam, kde v skutočnosti som:)...teba som už dlho nevidela pod registrovnou prezývkou:)No to říká ten pravej!
to bol oprv
Tiskni
Sdílej: