Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ad tablet a kreslení: Zkus Xournal. Funkcí není moc, ale kreslí se v tom dobře.Zkoušel jsem. Afaik to neumí vektory.
Pokud nutně není potřeba přímo formát epub a editor, tak jsem si už docela zvykl na restructured text a k tomu i Sphinx a tam se s tím dá pracovat dobře, rozdělovat, verzovat a tak. Ale nevím jak moc je to vhodné na knihu.Restructured text má úplně jiný subset problémů. Upravoval jsem v tom jeden manuál a donutit to, aby z toho lezl dobře naformátovaný ePub a zároveň PDF byla hrozná, příšerná bolest, kde jsem nakonec taky duplikoval „kód“ a vkládal ručně latex. Když po tom navíc chceš cokoliv mimo naprosto základní věci, tak se na to rovnou můžeš vykašlat, protože je to blbě zdokumentované. Používal jsem to několik let na python dokumentaci a to ještě tak nějak šlo, i když i s tím jsem mnohokrát bojoval, protože je to prostě místama hrozně nedotažené.
Co se týče obrázků a ilustrací, tak je vhodný inkscape. Opravdu dobře se s ním pracuje. Na win tabletu to šlo i se stylusem či přímo.Já teda nevím, co jsi v něm dělal, nebo jestli nemám nějakou starou verzi, ale říct že se v něm opravdu dobře pracuje bych si vážně netroufl. Je tam mnoho divného chování. Co mě štve asi úplně nejvíc je, když nějaké vektory rozdělíš na grupy, tak jak to vyplní mezi nima prostor černě, takže vůbec nevidíš co děláš. Tady je to dobře ilustrované - máš psa a chceš ho roztrhat na jednotlivé nezgrupované cesty. To inkscape umí, jenže to pak vypadá takhle a teď si z toho zkus vybrat nějakou tu cestu v tom. Z inkscape mám pocit, asi jako kdyby ho navrhovali mimozemšťani, kteří přiletěli na zem, viděli někoho pracovat s vektorovým programem a pak odletěli a vyrobili si doma vlastní kopii. Teoreticky se to tváří, jako že to funguje stejně, ale rychle zjistíš, že většina funkcí je jen taková kulisa, kterou tvůrce viděl, ale nepochopil a nikdy nepoužíval, nebo jestli jo, tak uvažoval úplně jinak, než jak uvažuješ ty. Pak s tím chceš dělat a najednou zjišťuješ, že ti chybí chapadla, protože mimozemšťani samozřejmě nevyráběli ten program ergonomicky pro lidi..
Já jsem hodně intuitivní typ autora, potřebuji mít chuť a náladu a pak to jde samo, jinak se do toho musím hrozně nutit.Jo.
Potřeboval bych nesmrtelnost, nebo rapidní download informací do mozku*. Lidský život je hrozně krátký a mojí rychlostí čtu jen mizerných 50 knih ročně a to ještě jen když je dobrý rok.Ne
Neučebnicová znouzecnost .) takhle si člověk může vychválit i vlastní popravu (pač si může vybrat večeři)To, že jsem smrtelný a za celý život rozhodně nestihnu vše, co jsem si naplánoval, mi dává svobodu vybírat si.
No to teda nejni. Si představ, že bys žil věčně. Prozkoumal bys všechno, co jde prozkoumat, zkusil bys všechno, co jde zkusit, a co pak?
To se nikdy nestane, protože vedle tebe žije X miliard lidí, z nichž alespoň část tvoří něco smysluplného, co bys mohl použít/zkusit/spotřebovat… ta entropie kolem tebe je prostě větší, než co se ti vejde do hlavy.
Tohle by zajímalo. Co jsi s těma lidma dělal, takový psycholog amatér?Já o psychologii nic nevím a ta trocha, kterou vím pochází vesměs z filmů, takže jsou to pravděpodobně naprosto nesmyslné blbosti. O psychologii se tedy ani nepokouším, ale nějak se mi občas daří dostat se moc hluboko, aniž bych se o to snažil. Mohl bych o tom napsat asi celý blog, ale nechce se mi, takže jsem ti to vyjádřil jako graf začínající v modrém poli uprostřed.
Taky mi někdy nejde do hlavy, že se někdo zabetonuje na nějaké pozici, názoru a to aniž by pořádně věděl proč a neni schopen jej za žádnou cenu zrevidovat, vyvodit nějakou sebereflexi, jako kdyby se tim měl zhroutit jeho svět.Cultural cognition
Pravá strana těla je teplejší než ta levá, což má za následek to, že se na pravé straně více tvoří vyrážky, pihy a bradavice a rovněž se hůře a pomaleji hojí.Harlequin syndrome nebo jiné poškození NS.
Na „rýmičky“ mělo větší pozitivní vliv když jsem konečně ze střední (začínající v 8 a někdy i v 7) přešel na matfyz, do kterého se vstává v normálnější dobu.Jakým způsobem mělo tohle vliv na rýmičky? Jakože o tu hodinu později je (průměrně) vyšší teplota?
Sice taky nejsem zrovna ranní ptáče, ale co ti brání jít spát dřív? Když si to celé posuneš, tak ti na spánek i práci přes den zbývá pořád stejně času.
Druhá věc je, že náctiletí mívají posunutý cirkadiánní rytmus tak, že to v zásadě odpovídá syndromu odkládané spánkové fáze. Věkem se to skoro vždycky spraví.Uh huh. Tak tohle znám fakt dobře. Jeden ze způsobů, jak se z toho dostat je spát dvakrát po ~4 hodinách. Většinou tak po týdnu fungování stylem „přijdu z práce, jdu spát, vzbudím se o půlnoci, do čtyř / pěti něco dělám, jdu spát, vzbudím se v 9, jdu do práce..“ se tělo samo srovná.
+1 resp. chci WYSIWYM editor tzn. nemusí to při editaci vypadat stejně jako finální výstup, ale chci to upravovat vizuálně a vidět graficky sémantiku, ne psát kód.
Nebaví mě centralizované systémy.Na tom práve robím :) Hoci to vzniklo ako postranný efekt iného projektu. Také sofistikované riešenie je Kademlia.
Opravuju SelfTo je nadčasový projekt. Marketing je dôležitý a kopec vynikajúcich open source projektov zakapalo, pretože autori mali pocit, že o projekt nieje záujem. Sám vo voľnom čase sa pokúšam práve nejak spropagovať moje obľúbené projekty a poďakovať autorom. Hoci sa to zdá nedôležité, ale proste dôležité to fakt je.
Tiskni
Sdílej: