Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
Dik za info. Na ten Landell jsem se dival a vypada zajimave, ale nikde na netu jsem nesehnal repozitar nbo deb balicek, takze jsem to nezkousel.
A ta podpora pro gajim by byla super, snad se jim to podari dat dokupy. :)
Spark omrknu.
Priznavam se, jestli funguji brany bez originalniho klienta nevim. Ale k tomuto se primo vybizi pouzit branu gtalk2voip.com kterou mimo jine vyuziva i to gizmo ze strany gtalku. Uzivatel gtalku si prida kontakt service@gtalk2voip.com, cimz ziska prichozi sip kontakt uzivatel@gtalk2voip.com, kde uzivatel je uzivatelske jmeno gtalku. Z toho vyplyva ze sluzbu mohou pouzit jen uzivatele s adresou uzivatel@gmail.com. Odchozi hovory teoreticky funguji i z jinych jabber uctu, jenze jabbin vzdycky spadne.
V pripade ze uz ma dotycny "gtalkista" ulozen kontakt na volani(ano, neprijemnou zmenou oproti memu predchozimu predpokladu je jabber kontakt(mimo gizmo) na volani a na psani jiny), vola pres tentyz volaci kontakt a nerozlisuje jestli na strane gizma je originalni program nebo programy dva.
Tiskni
Sdílej: