Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Tak som sa rozhodol trošku sa potrápiť s našou doménou a získať z Active directory(ldap ver.3) dáta do php a neskôr možno aj do mysql. Úloha by to bola jednoduchá, keby to nebolo riešené v prostredí M$.
Prvý problém bol v tom, že po stiahnutí a nainštalovaní PHP Home edition pre win32 a jeho nakonfigurovaní nechcel ani za nič natiahnuť žiaden iný modul ako mysql.dll. Netuším prečo mu to nešlo stále vypisoval chybu v štýle, že sa v tom adresári žiadna takáto knižnica fyzicky nenachádza, i keď tam bola. Všade podla google bolo písané že sú zle nastavené premenné prostredia no akékoľvek nastavenia nepomohli.
Po tomto neúspechu som sa vykašlal na celé PHP Home edition a nainštaloval som zvlášť apache,php a mysql. Poupravoval som konfiguračné súbory a hľa, moduly sa načítali a ldap funguje. Konečne čiastočný úspech. Rad prišiel na Active directory.
Ono to nie je zložité ak viete akú máte štruktúru, horšie je keď pracujete vo firme kde nieste ten hlavný "administrátor". Samotný program na prezeranie active directory v Windows je tak na dve veci Tak som siahol po inom software a to konkrétne Sofftera LDAP browser v ňom je to dosť prehľadné na to aby som potom mohol písať podmienky hľadania a vypísania objektov. Neskôr by táto "aplikácia" mala niektoré údaje posielať do mysql a možno aj do active directory.
Tiskni
Sdílej: