Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Tak som sa rozhodol trošku sa potrápiť s našou doménou a získať z Active directory(ldap ver.3) dáta do php a neskôr možno aj do mysql. Úloha by to bola jednoduchá, keby to nebolo riešené v prostredí M$.
Prvý problém bol v tom, že po stiahnutí a nainštalovaní PHP Home edition pre win32 a jeho nakonfigurovaní nechcel ani za nič natiahnuť žiaden iný modul ako mysql.dll. Netuším prečo mu to nešlo stále vypisoval chybu v štýle, že sa v tom adresári žiadna takáto knižnica fyzicky nenachádza, i keď tam bola. Všade podla google bolo písané že sú zle nastavené premenné prostredia no akékoľvek nastavenia nepomohli.
Po tomto neúspechu som sa vykašlal na celé PHP Home edition a nainštaloval som zvlášť apache,php a mysql. Poupravoval som konfiguračné súbory a hľa, moduly sa načítali a ldap funguje. Konečne čiastočný úspech. Rad prišiel na Active directory.
Ono to nie je zložité ak viete akú máte štruktúru, horšie je keď pracujete vo firme kde nieste ten hlavný "administrátor". Samotný program na prezeranie active directory v Windows je tak na dve veci Tak som siahol po inom software a to konkrétne Sofftera LDAP browser v ňom je to dosť prehľadné na to aby som potom mohol písať podmienky hľadania a vypísania objektov. Neskôr by táto "aplikácia" mala niektoré údaje posielať do mysql a možno aj do active directory.
Tiskni
Sdílej: