Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Tak po dlhšom čase som tu s zápisom ako sa mi darí ovládať počítač cez telefón. Siahol som po viacerých aplikáciách s každou som sa potrápil najjednoduchšie to bolo s kanyremote a blues55. Kanyremote má ale jednu dosť veľkú nevýhodu a to jeho pomalosť a odozva. Je to najskôr preto, že používa externý program na pohyb myše a podobne, blues55 nie. Preto sa snažím pracovať s blues55. Chýba mu ešte dosť veľa vlastností ako niektoré win32 programy napríklad PuppetMaster, ale je open source a to je jeho výhoda. Takže zatiaľ mi funguje pohybovanie kurzorom myšky a tlačenie tlačidiel myšky, zatiaľ nebol čas hrať sa s klávesnicou. Neskôr by som chcel pridať posielanie aktuálnej obrazovky na mobil ako to má vyriešená aplikácia pod win32. Na to ale asi bude potrebné sledovať komunikáciu s telefónom, no uvidím čo sa bude dať robiť. O "pokrokoch" budem informovať.
Tiskni
Sdílej:
Slovo k ankete: všetko má zmysel, pokiaľ urobíte dobrú analízu problému a dobrý návrh riešenia
Slovo k zápisu: Pekné! Ani som netušil, že niečo podobné existuje.
Mobil se musi taky chovat jako HID.Jako v té reklamě na eBanku: Nemusí, ne-mu-sí... mobilních telefonů s podporou standardu HID je jako šafránu a ty, o kterých to výrobce tvrdí, mají podporu většinou pěkně zprasenou.
Hey fellas! I think that not all people is able to provide high quality of paper writing. Some of them do not know how to write essay papers in proper way, but some just do not have enough time or desire to do it. In this case it is better to order smart writing help from editors that work at https://summarystory.com/ writing service!!!