Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Ďalší z jednoduchých skriptíkov, tentokrát na generovanie náhodných hesiel (imho ľahko zapamätateľných
(parameter 3) dyzcha lor cawagvev fifixyl me lunul fyd xewu m chotxulwe (parameter 4) parhe fonanf nanbek ret xejf tymyjgy che dov myro lo z takzackubxe ludgetuwerk rogtuchiz sev zixox xuhi ji cymchuhhix ku bege pabcha samotný skript:
my @con = qw( w r t p s d f g h j k l z x c v b n m ch ); my @vow = qw( a e i o u y ); my $len = shift || 10; my $res = ''; for (1 .. $len) { $res .= $con[ int rand scalar @con ]; $res .= $vow[ int rand scalar @vow ]; $res .= $con[ int rand scalar @con ] if rand > 0.5; $res .= ' ' if rand $len < 1 + ($_ - 1) * ($len - $_) * 2 / ($len * $len); } $res .= $con[ int rand scalar @con ] if rand > 0.5; print $res, "\n";
Tiskni
Sdílej:
apg
, ten umí i ověření hesla oproti cracklib.
i
, l
a o
(případně 0
a 1
, používají-li se i číslice). Člověk si poznamená heslo na papírek, a pak aby to zkoušel, jestli to bylo malé el nebo velké I.