Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Tiskni
Sdílej:
V Jire je problem schovavat vykazany cas, podukol je typ ukolu (ma svoje workflow a napr hlaseni chyby zakaznikem se neda dat jako podukol pod ukol typu projekt),Hm, uloha typu projekt sa mi zda ako nie uplne optimalne vymyslene workflow...
JQL search je super, ad-hoc dashboardy nad vysledky vyhledavani taky. Velice obtizne se dohledava objem vykazane prace za casove obdobi (JQL umi pracovat jen s ukoly jako celkem a ne s vykazy k ukolum v case). Obecne pokud nechcete vyuzivat verze a roadmapy, mate dost problem s trackovanim veci v case.K tomuto velmi odporucam sadu pluginov Minyaa (kedysi pod nazvom Kaamelot).
Celkove se pri sprave ukolu citim jak v tunelu - vidim aktualni ukol a jeho blizke okoli, ale obtizne ziskavam souhrnny prehled. Nebo naopak vidim celkovy pohled na ukoly ktere jsem si rucne pridal do structure, ale ukazuje se malo detailu. Bez dusledneho pojmenovavani nazvu ukolu a prolinkovavani ukolu mezi sebou je Jira jeden velkej chuchvalec.Myslim, ze akykolvek tracking system sa bez dosledneho pomenovavania a strukturovania uloh zmeni v jeden velky chuchvalec - nieco ako ked vidite projekt, kde 10 commitov za sebou ma popis "bugfix", "another bugfix", atd.