Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Tiskni
Sdílej:
V Jire je problem schovavat vykazany cas, podukol je typ ukolu (ma svoje workflow a napr hlaseni chyby zakaznikem se neda dat jako podukol pod ukol typu projekt),Hm, uloha typu projekt sa mi zda ako nie uplne optimalne vymyslene workflow...
JQL search je super, ad-hoc dashboardy nad vysledky vyhledavani taky. Velice obtizne se dohledava objem vykazane prace za casove obdobi (JQL umi pracovat jen s ukoly jako celkem a ne s vykazy k ukolum v case). Obecne pokud nechcete vyuzivat verze a roadmapy, mate dost problem s trackovanim veci v case.K tomuto velmi odporucam sadu pluginov Minyaa (kedysi pod nazvom Kaamelot).
Celkove se pri sprave ukolu citim jak v tunelu - vidim aktualni ukol a jeho blizke okoli, ale obtizne ziskavam souhrnny prehled. Nebo naopak vidim celkovy pohled na ukoly ktere jsem si rucne pridal do structure, ale ukazuje se malo detailu. Bez dusledneho pojmenovavani nazvu ukolu a prolinkovavani ukolu mezi sebou je Jira jeden velkej chuchvalec.Myslim, ze akykolvek tracking system sa bez dosledneho pomenovavania a strukturovania uloh zmeni v jeden velky chuchvalec - nieco ako ked vidite projekt, kde 10 commitov za sebou ma popis "bugfix", "another bugfix", atd.