Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
odpoved=(char*)malloc(sizeof(char)*256); ... for (i=0;i<=256;i++) if (odpoved[i]=='\n') odpoved[i]='\0';Stane se, no...
Nerozumiem presne co si tym chcel povedat, alebo to mam ku tvojej spokojnosti prepisat takto:
#define DLZKA
odpoved=(char*)malloc(sizeof(char)*DLZKA);
...
for (i=0;i<=DLZKA;i++)
if (odpoved[i]=='\n') odpoved[i]='\0';
!=
... přece si to budeme pamatovat, že mez je o jednu menší ... já si to nikdy nepamatuji, proto raději používám "nerovná se" select
se vám nelíbil?
help select
# select ano in ano nie; do echo napisal si $REPLY; break; done 1) ano 2) nie #? 2 napisal si 2
asi este stale nechapem, ako spravit aby ked dam 2 napisalo "napisal si nie"
select ano in ano nie; do echo napisal si $REPLY; break; done 1) ano 2) nie #? nie napisal si nie??
REPLY=`question "Otazka" -nodefault ano nie; echo napisal si $REPLY Otazka (ano/nie): anoo (akoze preklep) Otazka (ano/nie): ano napisal si anoNieje to lepsie?
REPLY
použít tu proměnnou, do které jste si výsledek nechal uložit, tedy ano
?
select name in ano nie; do if [[ ! -z $name ]]; then echo napisal si $name break fi done 1) ano 2) nie #? 3 #? 4 #? 5 #? 2 napisal si nie semo@nb ~ $
select ano in ano nie; do echo napisal si $REPLY; break; done 1) ano 2) nie #? 3 napisal si 3
hmm... nieje to to prave orechove...
ano
, číslo v REPLY
.
1. Na buffer overflow už jste byl upozorněn.
2. Nikde nevidím, že byste dealokoval pointer, který jste dostal malloc()
. Jistě, systém to po vás uklidí, ale po vzoru klasika bych řekl: "To neděláš dobře, Jaromíre, jednou se ti to vymstí."
3. Parsování parametrů je velmi chaotické a neošetřuje spoustu situací, se kterými jste nepočítal. Např. pokud je použit přepínač '-nodefault
', je '-nodefault
' považováno i za platnou odpověď.
4. Vyžadovat, aby byl přepínač až za argumentem je dost neobvyklé a v tomto případě neopodstatněné.
5. Nemíchejte odsazování mezerami a tabulátory.
Tiskni
Sdílej: