abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1957 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    27.12.2005 11:07 Jindřich 'GoldenShit' Plešinger | skóre: 16 | blog: Nevěřící | Dolní Bousov
    Rozbalit Rozbalit vše LINUKS = ... .
    Zajímavé je také podívat se na hodnocení článku.
    LINUKS = Lidová Nacionálně Ultralevicová Komunistická Strana
    27.12.2005 12:32 Bubak | skóre: 16 | blog: Čtvrtá cenová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: LINUKS = ... .
    Prosim Te, kde je tam hodnoceni clanku? Ja se v Rootovi nejak nevyznam:-).
    ... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...
    27.12.2005 12:31 Bubak | skóre: 16 | blog: Čtvrtá cenová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUD článek o Linuxu na root.cz
    V poslednim odstavci autor sam rika, ze jsou to pouze sepsane typicke vyhrady, co zsnad i odpovida. Da se polemizovat o hodnote clanku, ale mozna by tenhle seznam mohl slouzit jako odrazovy mustek prave pro nejaky rozumny rozbor - mam vsak dojem, ze i takove uz existuji, jenze vetsina z tech, kteri pouzivaji argumenty zminene v clanku, je obvykle nechce cist. Anebo nad nimi mavne rukou, "protoze to jsou blaboly silenych linuxaku":-).
    ... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...
    27.12.2005 12:50 xkesh | skóre: 46 | blog: eXtempore
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUD článek o Linuxu na root.cz
    V poslednim odstavci autor sam rika, ze jsou to pouze sepsane typicke vyhrady, co zsnad i odpovida.
    To si prave myslim, ze neodpovida, stejne jako uvod, tak tento zaver je pouhy alibismus, zatimco vlastni stat neni "soupis vyhrad", ale primo tyto vyhrady, navic s jakoby objektivnim pritakanim:

    "Jaké jsou příčiny toho, že GNU/Linux svůj boj o operační systém ve firmách a vůbec v centrálně spravovaném prostředí častěji prohrává? Jaké jsou důvody těch, kteří jej odmítli – správců IT?"

    (tedy ne napr. "Jake priciny uvadeji spravci IT jako duvody...")

    " V případě Linuxu existují desítky distribucí. Každá z nich je v různých verzích, čímž dochází k velkému rozmělnění celého systému."

    (ne: "Linux se na prvni pohled zvenci muze jevit jako nesouroda smesice desitek distribuci...")

    "Laický uživatel po několika letech práce na PC s Windows zvládá nejen své čtyři programy, ale umí i řešit běžně se vyskytující chyby. Pokud se mu objeví „tabulka s neznámým nápisem” existuje alespoň hypotetická šance, že ji vyřeší správně. U Linuxu je tato šance mnohem menší."

    "Není obtížné zajistit ovladače pro Windows prakticky k jakémukoliv hardware. Je problém mít fungující programové vybavení k hardwarovým komponentám a perifériím pro Linux."

    atd. atd.

    Na jinem miste tu byly vzpomenuty dalsi dva clanky tehoz autora nesouci se v podobnem duchu: zdanlive objektivni formou predkladana subjektivni tvrzeni. Forma pro takovy clanek, zejmena v magazinu zabyvajicim se Linuxem jako hlavnim tematem, je naprosto nevhodna. Takhle nejak bych se snazil sepsat FUD propagandisticky clanek (vcetne upozorneni na zacatku i na konci, ze jde "jen" o soupis nekterych nazoru). Uz staci jen pockat, az se tvrzeni z tohoto clanku zacnou objevovat jinde jako "objektivni pravdy" s odkazem na publikaci v odbornem mediu ROOT.CZ.
    27.12.2005 16:21 Bubak | skóre: 16 | blog: Čtvrtá cenová
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUD článek o Linuxu na root.cz
    "Jaké jsou příčiny toho, že GNU/Linux svůj boj o operační systém ve firmách a vůbec v centrálně spravovaném prostředí častěji prohrává? Jaké jsou důvody těch, kteří jej odmítli – správců IT?"

    (tedy ne napr. "Jake priciny uvadeji spravci IT jako duvody...")
    Jo jo, mas pravdu, tady by to mohlo byt lepe napsane. Dokonce mozna bych nepsal spravci IT, protoze do toho casto prosazuji sve "jednoznacne spravne":-) nazory ruzni manazeri, ackoliv spravci IT by treba mluvili jinak...

    To dalsi ovsem povazuji opravdu za sbirku techto nazoru (obcas uz az frazi?), ktere v takovem vyctu nelze samovolne menit na lepe znejici. Opravdu leccos z toho kolikrat odposlechnu (ne, ze bych smiroval, oni se ti nejchytrejsi obvykle bavi nejhlasiteji:-)).
    Uz staci jen pockat, az se tvrzeni z tohoto clanku zacnou objevovat jinde jako "objektivni pravdy" s odkazem na publikaci v odbornem mediu ROOT.CZ.
    Zase mas pravdu, ale s tim moc nenadelas... Pouziti citatu vytrzenych z kontextu, pripadne spravne priohnutych, patri prece k bezne praxi (urcite v nasi zemi, ale v nadnarodnich kruzich jakbysmet - zvlaste, jde-li o moc, ci penize).
    ... máš jen mrtvou kočku a poškrábanýho jezevčíka ...
    27.12.2005 18:13 Dušan Hokův | skóre: 43 | blog: Fedora a další...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUD článek o Linuxu na root.cz
    tfuj ten root.cz
    - zmena designu k horsimu
    - zmena temat k horsimu
    - zmena obsahu k horsimu
    dalsi clanek by mohl mit titulek, "nasazeni windows 3006 v praxi"

    triktrat tfuj, je to hnuj
    27.12.2005 19:59 Muf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUD článek o Linuxu na root.cz
    Ja bych dokonce rekl, ze to nejak souvisi s temi reklamnimi bannery, oslavujicimi produkty MS, ktere na ROOT.cz uz peknych par mesicu bezi.
    Mozna je uverejnovani techto FUD soucasti reklamni kampane, kterou "kdosi" plati...Myslim, ze netreba rozvadet. Cele to smrdi tim, ze ROOT.cz je potichu (a jiste chytre) kupovan ceskou pobockou kohosi...
    Nikdy by me nenapadlo, ze root.cz takto dopadne. Je to smutne. A to mam k soucasnym distribucim Linuxu a komunite vubec spoustu konstruktivnich vyhrad...
    Nezbyva nez doufat, za ABC a Linuxsoft vydrzi. ROOT.cz se jiz za pouzitelny server neda povazovat - meni se v propagandisticky platek kohosi solventniho...
    TomCat avatar 29.12.2005 10:04 TomCat | skóre: 11 | blog: Proti proudu | Praha-západ
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FUD článek o Linuxu na root.cz
    ...Mozna je uverejnovani techto FUD soucasti reklamni kampane, kterou "kdosi" plati...
    Samozřejmě, že to "kdosi" platí. Když půjdeme do důsledků, platí si to sám Microsoft:

    Microsoft --$$$--> InternetInfo (reklama) --$$$--> autor FUDu

    ;-)
    Lazarus Long: Hloupost nelze vyléčit penězi, výchovou a dokonce ani zákony. (Robert Anson Heinlein - Dost času na lásku)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.