Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.
… více »Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Berankovi bych snahu hledat spojence nezazlival, byt jsem taky proti. Videl jsem jak se strany US/DEU/* postupne spojovaly a zmensovaly a navic maj program hodne odlisnej.
S kym bych naopak chtel spolecnou kandidatku je SOS. Tahle strana je programove temer identicka a narozdil od Zelenych neni rozhadana. Koalice neprichazi v potaz, ale zkusit dohodnout by se mohli :-/
Hlavne doufam, ze uz prestane to vecny napadani, tohle volebni obdobi tim bylo uplne zbytecne zaplacany a ztraceny. Jako by nekoho zajimalo, jestli Bursik nebo Beranek
No mozna trochu jednostranej komentar, ne?Naprosto zamerne ;)![]()
Berankovi bych snahu hledat spojence nezazlival, byt jsem taky proti. Videl jsem jak se strany US/DEU/* postupne spojovaly a zmensovaly a navic maj program hodne odlisnej.Ja treba nemam potrebu volit totez v malem, co muzu ve velkem (nebo jinde). Na to podle me dojela (mimo jine) i US. Mala strana se rozhodne nemusi prezentovat jako vsespasitel, protoze na to jsou tu ty velke (krome toho, ze to pri takovych preferencich pusobi hodne trapne). Co chybi, je alternativa, a zatim ji nepredstavovala ani SZ.
S kym bych naopak chtel spolecnou kandidatku je SOS. Tahle strana je programove temer identicka a narozdil od Zelenych neni rozhadana. Koalice neprichazi v potaz, ale zkusit dohodnout by se mohli :-/Hm, tak o SOS napriklad vubec nic nevim, asi protoze absentuje ze sdelovacich prostredku.
Hlavne doufam, ze uz prestane to vecny napadani, tohle volebni obdobi tim bylo uplne zbytecne zaplacany a ztraceny. Jako by nekoho zajimalo, jestli Bursik nebo BeranekNo prave, jak chteji ziskat nejaky hlasy, kdyz jedina medialni prezentace sirsimu publiku jsou vnitrostranicke skandaly. Kdyz to ale tak z dalky nezucastnene pozoruju, tak mi pripada, ze Bursik ma spis sjednocujici potencial nez Beranek se svymi radobykoalicemi, ktere predstavuji naprogramovany konflikt dovnitr strany (krome toho, ze je pro volice daleko citelnejsi a pusobi seriozneji).
Ja si myslim, ze citeni pro odpovednost vuci prirode by melo byt soucasti programu kazde strany.mozna ze je, ale taky je dulezite, jake ma v tom programu misto
Clovek se bude chovat ekologicky, az kdyz bude mit co jist, bude mit praci, bude mit strechu nad hlavou a jeho rodina bude v bezpeci -- na to ekologicke, zelene mysleni nestaci.Tzv. zelena ideologie rika, ze ABY mel clovek co jist (a hlavne, aby ho to jidlo neotravilo), ABY mel praci (aspon relativne nezavislou na manazerskych rozmarech nebo vyrobnich nakladech v Cine ci momentalnim stavu londynske burzy), ABY mel strechu nad hlavou (ktera nepatri bance ani neni plna radonu), ABY jeho rodina byla v bezpeci (ale ne tak, ze bude kvuli tomu na kazdem kroku spehovana)... tak by se mel chovat ekologicky, tj. snazit se DOSLOVA o sve co nejlepsi ZIVOTNI PROSTREDI. Coz nezahrnuje pouze ochranu zvirat a zelene, ale hlavne ochranu cloveka.
Nevim, co bych od nich mohl cekat pri reseni techto problemu. Strana zelenych je necitelna. Jinak receno prave tim, ze clovek ma vyjmenovane potreby, se bude chovat neekologicky. Spolecnost musi na to mit, aby se ekologicky chovala -- to jde proti sobe. Reseni mozna je, ale dlouhodobe.Kdyz to hodne zjednodusim, program tzv. socialistu je naplnit lidem zaludek, jedno cim, program tzv. pravice je naplnit lidem konta, jedno, co si za ne koupi a jak budou zit. Idealni "zelene mysleni" vidim v tom, ze neni jedno, CIM si ten zaludek naplnim, JAK jsem ty penize nahromadil a CO s nimi mohu delat. Samozrejme momentalni stav konkretni politicke strany neni idealni a ani nebude, jako volebni alternativa MIRICI timto smerem je podle me ale potrebna.
Vice nez strana zelenych jsou dulezitejsi ruzna sdruzeni, ikdyz se chovaji extremne, je jejich nazor(loby) velice dulezity proti nazoru (loby) prumyslu.Dokud funguje system politickych stran, je potrebna i SZ, a prave protoze je to politicka strana, tak ma jiny ucel nez obcanska sdruzeni - totiz aktivne prosazovat svoji politiku v Parlamentu smerovanim zakonodarstvi, pripadne se podilet na vlade.
Ja si myslim, ze citeni pro odpovednost vuci prirode by melo byt soucasti programu kazde strany.mozna ze je, ale taky je dulezite, jake ma v tom programu misto
Clovek se bude chovat ekologicky, az kdyz bude mit co jist, bude mit praci, bude mit strechu nad hlavou a jeho rodina bude v bezpeci -- na to ekologicke, zelene mysleni nestaci.Tzv. zelena ideologie rika, ze ABY mel clovek co jist (a hlavne, aby ho to jidlo neotravilo), ABY mel praci (aspon relativne nezavislou na manazerskych rozmarech nebo vyrobnich nakladech v Cine ci momentalnim stavu londynske burzy), ABY mel strechu nad hlavou (ktera nepatri bance ani neni plna radonu), ABY jeho rodina byla v bezpeci (ale ne tak, ze bude kvuli tomu na kazdem kroku spehovana)... tak by se mel chovat ekologicky, tj. snazit se DOSLOVA o sve co nejlepsi ZIVOTNI PROSTREDI. Coz nezahrnuje pouze ochranu zvirat a zelene, ale hlavne ochranu cloveka.
Nevim, co bych od nich mohl cekat pri reseni techto problemu. Strana zelenych je necitelna. Jinak receno prave tim, ze clovek ma vyjmenovane potreby, se bude chovat neekologicky. Spolecnost musi na to mit, aby se ekologicky chovala -- to jde proti sobe. Reseni mozna je, ale dlouhodobe.Kdyz to hodne zjednodusim, program tzv. socialistu je naplnit lidem zaludek, jedno cim, program tzv. pravice je naplnit lidem konta, jedno, co si za ne koupi a jak budou zit. Idealni "zelene mysleni" vidim v tom, ze neni jedno, CIM si ten zaludek naplnim, JAK jsem ty penize nahromadil a CO s nimi mohu delat. Samozrejme momentalni stav konkretni politicke strany neni idealni a ani nebude, jako volebni alternativa MIRICI timto smerem je podle me ale potrebna.
Vice nez strana zelenych jsou dulezitejsi ruzna sdruzeni, ikdyz se chovaji extremne, je jejich nazor(loby) velice dulezity proti nazoru (loby) prumyslu.Dokud funguje system politickych stran, je potrebna i SZ, a prave protoze je to politicka strana, tak ma jiny ucel nez obcanska sdruzeni - totiz aktivne prosazovat svoji politiku v Parlamentu smerovanim zakonodarstvi, pripadne se podilet na vlade.
Ja si myslim, ze citeni pro odpovednost vuci prirode by melo byt soucasti programu kazde strany.mozna ze je, ale taky je dulezite, jake ma v tom programu misto
Clovek se bude chovat ekologicky, az kdyz bude mit co jist, bude mit praci, bude mit strechu nad hlavou a jeho rodina bude v bezpeci -- na to ekologicke, zelene mysleni nestaci.Tzv. zelena ideologie rika, ze ABY mel clovek co jist (a hlavne, aby ho to jidlo neotravilo), ABY mel praci (aspon relativne nezavislou na manazerskych rozmarech nebo vyrobnich nakladech v Cine ci momentalnim stavu londynske burzy), ABY mel strechu nad hlavou (ktera nepatri bance ani neni plna radonu), ABY jeho rodina byla v bezpeci (ale ne tak, ze bude kvuli tomu na kazdem kroku spehovana)... tak by se mel chovat ekologicky, tj. snazit se DOSLOVA o sve co nejlepsi ZIVOTNI PROSTREDI. Coz nezahrnuje pouze ochranu zvirat a zelene, ale hlavne ochranu cloveka.
Nevim, co bych od nich mohl cekat pri reseni techto problemu. Strana zelenych je necitelna. Jinak receno prave tim, ze clovek ma vyjmenovane potreby, se bude chovat neekologicky. Spolecnost musi na to mit, aby se ekologicky chovala -- to jde proti sobe. Reseni mozna je, ale dlouhodobe.Kdyz to hodne zjednodusim, program tzv. socialistu je naplnit lidem zaludek, jedno cim, program tzv. pravice je naplnit lidem konta, jedno, co si za ne koupi a jak budou zit. Idealni "zelene mysleni" vidim v tom, ze neni jedno, CIM si ten zaludek naplnim, JAK jsem ty penize nahromadil a CO s nimi mohu delat. Samozrejme momentalni stav konkretni politicke strany neni idealni a ani nebude, jako volebni alternativa MIRICI timto smerem je podle me ale potrebna.
Vice nez strana zelenych jsou dulezitejsi ruzna sdruzeni, ikdyz se chovaji extremne, je jejich nazor(loby) velice dulezity proti nazoru (loby) prumyslu.Dokud funguje system politickych stran, je potrebna i SZ, a prave protoze je to politicka strana, tak ma jiny ucel nez obcanska sdruzeni - totiz aktivne prosazovat svoji politiku v Parlamentu smerovanim zakonodarstvi, pripadne se podilet na vlade.
Tiskni
Sdílej: