Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Teď by mě zajímalo, jestli se dá třeba z rozložení jazyků vyvodit, že článek o Linuxu napsaný rusky nebo maďarsky si přečte víc lidí než článek napsaný anglicky... :oAsi jen relativně, samozřejmě, vzhledem k počtu surfujících mluvčích, tedy jde o efektivitu jazyka.
Kdysi jsme byli U Fleků. Pak jsem to na netu hledal, kde jsou.
Dobra korelace: terror, fear, bomb, al qaeda
Psi jsou na tom lepe nez Buh: god, dog. Neni divu, ze psi jsou za clovekem nejuspesnejsi civilizace.
Jeste chvili a demokrati budou mozna mit i prezidenta: democrats, republicans. Neni divu, ze psi jsou za clovekem nejuspesnejsi civilizace.
Internetova komunita by volby rozhodla ve prospech ODS. Jednoznacne: cssd, ods, kscm
Nekde jsou ty vyhody a nekde nevyhody. Ale bordel je jisty: big endian, little endian
Jelikoz java neni jenom jazyk, tak asijske staty tuhle statistiku deformuji. Chtel bych vyzvednout C++:), jakoze je to muj jazyk oblibeny. Tak alespon podotknu, ze je to jazyk vyzraly a stabilne na trhu:): c++,java,c#,python,visual basic
Negativni reklama se taky pocita:mcdonald, kfc, burger king
Heterosexualni populace se zajima o homosexualni, a to je dobre:homosexual, heterosexual, bisexual
... pravaky zajimaji levaci. Taky dobre: right hand, left hand Nebo, ze by prava byla implicitni, takze je dobry tu levou zminit?
Vzdycky jsem si myslel a ucil se to, ze elektronu musi byt vic:electron, proton, neutron
Sice ztracime pudu pod nahama, ale dychat zatim lze:water, fire, soil, air
Tiskni
Sdílej: