Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Pokud dělám molochoidní program jako je Adobe Ilustrator, tak bych očekával, že uživateli naznačí (nabídne) možnost přizpůsobit obrázek výslednému dokumentu. Vytvářet tyto hrůzy je prasárnaTo Adobe Illustrator samozřejmě umí. Jenže váš uživatel k tomu nemá patřičnou periferii – křišťálovou kouli – kterou AI používá pro určení účelu výsledného PDF dokumentu (aby mohl zvolit vhodné DPI pro vložený obrázek).
A4 stránka 8MB? To mi připadá spíš unportableOno totiž záleží, co na tý stránce je a k čemu je to určený. Já třeba běžně pracuji s PDF soubory, který mají klidně i 200 MB. A portable je to dostatečně..
A4 stránka 8MB? To mi připadá spíš unportableNa tom nevidím nic nepřenositelného, závisí na účelu..
Pokud dělám molochoidní program jako je Adobe Ilustrator, tak bych očekával, že uživateli naznačí (nabídne) možnost přizpůsobit obrázek výslednému dokumentu. Vytvářet tyto hrůzy je prasárna. Já vím... je to jejich věc, ale je smutné, že mi to lidé také posílají a pak se diví, že se s nimi nechci bavit.Adobe Ilustrator je profi nástroj, který jaksi předpokládá, že uživatel je profík a nepotřebuje vodit za ručičku. Kdyby kvůli každé takové kravině vyskočil při ukládání popup tak se uživatel ukliká k smrti.
Mimochodem neznáte někdo způsob jak z PDF vypreparovat TeX zdroják (z PDF dělaného TeXem)... no to téměř jistě nepůjde...To je jako chtít dostat z binárky zdrojáky v C.
Né nutně. Stačilo by, kdyby TeX ten zdroják uložil do metadat, stejně jak to dělá ten Illustrator.Mimochodem neznáte někdo způsob jak z PDF vypreparovat TeX zdroják (z PDF dělaného TeXem)... no to téměř jistě nepůjde...To je jako chtít dostat z binárky zdrojáky v C.
Stratil som 3 hodiny života, počas ktorých som zistil, že PDF nie je až taký portable ako sa tvári. Tipujem, že je to kvôli špecialitám od Adobe. Odteraz na súbory generované z Adobe softvéru budem používať len softvér od Adobe.Ty speciality jdou samozřejmě vypnout. Ale beztak by vadit neměly, protože jsou uložený bokem. Ale na tom už teď nesejde. Tři roky života jsi ztratil tím, že sis nekoupil Acrobat. V nabídce Advanced je k dispozici PDF Optimizer. Umí přesně to, co jsi chtěl udělat. A ještě taková technická: EPS znamená Encapsulated PostScript. Jo, a když tu poslední větu budeš aplikovat na všechna PDF, vůbec nic se nestane. Ikdyž radši to nedělej. To, co leze z některých TeXů, OpenOfficů a tak podobně — z toho je kolikrát hodně smutno.
Tiskni
Sdílej: