abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 3
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1961 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník
    Štítky: není přiřazen žádný štítek



    Vložit další komentář
    10.9.2009 23:05 hulvat
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jeep - ukazatel teploty a paliva
    Kolko si uz celkovo vrazil do opravy ? :)
    10.9.2009 23:47 /bin/laden
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jeep - ukazatel teploty a paliva

    jj, casu aj penazi by ma zaujimalo :) ale ja poznam par takych ludi ktori bez hladania si umelej zabavky by nemohli zit...

    =^..^= AmigaPower® avatar 11.9.2009 01:02 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jeep - ukazatel teploty a paliva
    Kočky? :-D
    11.9.2009 08:51 Dušan Hokův | skóre: 43 | blog: Fedora a další...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jeep - ukazatel teploty a paliva
    Moc ne, vetsina veci jde opravit, takze nakupuju blbiny co bud uplne chybi, nebo nejdou rozebrat a opravit, nebo treba gumove hadice, tesneni atd., na kterych je to stari znat.
    kotyz avatar 11.9.2009 09:25 kotyz | skóre: 25 | blog: kotyzblog | Plzeň
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jeep - ukazatel teploty a paliva
    Takze uz to mas hotovy nebo nejsi jeste ani v pulce? Zustane tam vubec neco na co nebylo sahnuto? ;-) :-D
    Hrdý člen KERNEL ULTRAS. | Furry/Brony/Otaku | Nemám čas ztrácet čas. | In 'pacman -Syu' we trust!
    =^..^= AmigaPower® avatar 11.9.2009 09:56 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jeep - ukazatel teploty a paliva
    Tak za rok z toho Jeepa bude replika :-D
    11.9.2009 10:20 Kvakor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jeep - ukazatel teploty a paliva
    Zajímavá otázka. Je objekt, jehož všechny části byly postupně v průběhu času vyměněny, pořád ještě tím původním objektem? Filosofové tohle řeší přes dva titíce let ... :-)
    11.9.2009 15:07 Dušan Hokův | skóre: 43 | blog: Fedora a další...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jeep - ukazatel teploty a paliva
    u aut je to jasny, cislo ramu, karoserie a motoru sedi :-)
    =^..^= AmigaPower® avatar 12.9.2009 02:04 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jeep - ukazatel teploty a paliva
    Motor je náhradní díl jako každej jinej, číslo už se neeviduje. Karoserie jde taky vyměnit, jestli ti náhradní kastli schválí Jeep jako použitelnej náhradní díl, čili prakticky stačí jen vyměnit značky, dělal sem to s Micinou... ;-)
    11.9.2009 14:58 Dušan Hokův | skóre: 43 | blog: Fedora a další...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jeep - ukazatel teploty a paliva
    Je to hotovy, ze s tim muzu na silnici (na STK zadna zavada), je tam ale par veci, ktere chci opravit/seridit/vycistit/promazat/cokoliv, tak aby to bylo pro mne v prijatelnem stavu.
    11.9.2009 20:05 PepaSFI
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jeep - ukazatel teploty a paliva

    to je ten rozdíl mezi starým a novým autem. Stará auta se udržují a opravují. Nová auta se po pěti letech musí nahradit celá novými protože opravit skoro nic nejde a když už tak je to tak nákladné že se to nevyplatí. Samozřejmě trochu přeháním ale opravdu jen trochu. Z dnešních aut asi nikdy žádný opečovávaný veterán nebude.

    11.9.2009 21:24 Dušan Hokův | skóre: 43 | blog: Fedora a další...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jeep - ukazatel teploty a paliva
    Neco na tom bude, a plati to nejen na auta. To je holt ta spotrebni spolecnost - kup, pouzij, kup novy, pouzij ... a furt dokola. Taky driv lidi meli vic casu a treba skodovky si opravovali svepomoci, nebo i dost jinych veci, dneska zavolaji firmu a pak se divi, ze je to tak drahy...
    12.9.2009 14:19 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jeep - ukazatel teploty a paliva
    Co je "dnesne auto"? Auto vyrobene tento rok? 5 rokov dozadu? 10 rokov dozadu?
    12.9.2009 14:48 Dušan Hokův | skóre: 43 | blog: Fedora a další...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jeep - ukazatel teploty a paliva
    asi ma na mysli ty krabice preplacane elektronikou a kdyz se tam neco vysype, musi se menit pulka motoru, protoze to proste je vcelku apod.
    12.9.2009 20:13 PepaSFI
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jeep - ukazatel teploty a paliva

    tak nějak jsem to myslel. Problém je taky v tom že dnešní mechanici už nejsou mechanici  ale čtenáři monitoru. Oni nehledají závadu ale diagnostickou zásuvku. Počítač hlásí závadu něčeho, tak se to vymění. Ono to za chvíli mžourá kontrolkou zas. Tak se to zas vymění. Když se to opakuje potřetí tak už je většině zúčastněných jasné že chyba bude jinde ale je nutno řídit se manuálem a tak se to opět vymění. Auto je víc v servisu než na silnici což nikoho nepotěší. Celé auto na záruku vyměnit se jim nechce a tak protahují, mlží a okecávají. A pak přijde nějaký starý praktik a zamáčkne uvolněný konektor.

    =^..^= AmigaPower® avatar 14.9.2009 12:48 =^..^= AmigaPower® | skóre: 30 | blog: BLB | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jeep - ukazatel teploty a paliva
    Asi tak, měl sem fabii skoro tři tejdny v servise, protože odešla řídící jednotka ABS, nešlo ABS, posilovač řízení, hlásilo to ručku a nefungoval rychloměr. Díl bylo třeba stáhnout z německa. S autem se podle mně dalo normálně jezdit, ale kdo ví, jestli by to nemělo vliv na životně důležité funkce elektroniky? Co když praskne hadička s brzdovkou a auto mi to neřekne kvůli týhle prkotině....

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.