Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
To, že pražáci (taky jsem z Prahy) neumí jezdit na sněhu, je pravda a každý si myslí že všechno zvládne.to je ještě dobrý ... takoví brňáci neumí jezdit ani když sníh není (včera poránu mě jeden chtěl nabourat
Veškeré to solení a sypání šterku mi až na dálnice a prudké kopce kde jezdí autobusy přijde zbytečné...na dálnicích to taky nemá moc význam, tam je většinou takovej provoz, že se to rozjezdí samo horší je, když někdo jede v pravým pruhu, kterej je vyježděnej, jak s hnojem, člověk ho chce předjet, jenže vlevo leží sníh, tak to moc rychle nejde, a ten idiot samozřejmě začne zrychlovat - jelikož má čisto, tak může klidně třeba na 160 (ehm, 130
Tak jsem se podíval na různé zpravodajské servery, a zajímavé je, že se u nás ze sněžení dělá taková věda. Prostě sněží, silnice jsou, když je na nich sníh a nedá se jet stovkou, zcela nečekaně hůře průjezdné. Ne že by to třeba v Německu nebylo jinak, akorát že se tam obejdou bez nonstop zpravodajství a vůbec to podávají tak nějak víc v klidu.
Další věc co mě překvapilo bylo, že tam kamiony zastavily normálně na odstavných parkovištích a nikam nespěchají.
A hlášku den u mě vyhrálo idnes. "České aerolinie zrušily 45 dopoledních letů na Ruzyni. Cestující lze zdarma překnihovat na pozdější odlety nebo jim vrátit peníze za letenku. Letiště Praha zastavilo provoz kvůli sněhové kalamitě v noci ve 3:35."
Moje zkušenost je taková, že silnice nejsou hůře průjezdné kvůli sněhu, ale kvůli řidičům.Tak tak, nejlepší je jízda, když je člověk na silnici sám. Bohužel, když si začnu libovat, jakej mám klid, začne mi někdo (zpravidla taxík) lézt do kufru.
Inu, slovy klasika:
V Praze kalamita jak na Sibiři: tři centimetry sněhu, u Muzea čtyři.
:-)
říká to spousta lidí, musí to být pravdaTzv. důkaz davem
Tiskni
Sdílej: