Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Abych pravdu řek, tak o yaourt jsem zatím jenom slyšel, ale nikdy jsem ho nevyzkoušel. Díky za tip.
Jsem velmi mile překvapen, co se týká těchto proprietárních ovladačů. Zatím všechno -- hra Extreme Tux Racer, náročnější videa -- jede opravdu parádně.
Oproti ovladači vesa
(ovladač radeon či radeonhd mi nejel) jsem zaznamenal pro mě důležitou věc -- totiž, že se dají líp číst texty z monitoru. Asi je to díky vyhlazování fontů...
Prostě shrnuto a podtrženo: Jsem spokojený!
Tak tuxracera si spustíš i s open-source ovladači. Fglrx má sice o dost větší výkon ve 3D, ale zase mizerný výkon ve 2D (pomalý přesun oken, vykreslování atd.). Ono to jakžtakž funguje, ale žádný zázrak to není. Svobodné ovladače mají výkon ve 2D mnohem lepší. Já jsem naopak od binárního catalystu přešel ke svobodným ovladačům.
Záleží jakou máš grafiku. Pokud máš nějakou nejnovější ("evergreen"), tak tam to open-source ovladači není žádná sláva, ale pokud máš nějakou starší kartu, tak tam je podpora slušná.
Už jsem napsal, že ovladače radeon (ati) či radeonhd s mojí grafikou nekamarádí. Mám totiž docela novou Radeon HD 5670.
Tiskni
Sdílej: