Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Abych pravdu řek, tak o yaourt jsem zatím jenom slyšel, ale nikdy jsem ho nevyzkoušel. Díky za tip.
Jsem velmi mile překvapen, co se týká těchto proprietárních ovladačů. Zatím všechno -- hra Extreme Tux Racer, náročnější videa -- jede opravdu parádně.
Oproti ovladači vesa
(ovladač radeon či radeonhd mi nejel) jsem zaznamenal pro mě důležitou věc -- totiž, že se dají líp číst texty z monitoru. Asi je to díky vyhlazování fontů...
Prostě shrnuto a podtrženo: Jsem spokojený!
Tak tuxracera si spustíš i s open-source ovladači. Fglrx má sice o dost větší výkon ve 3D, ale zase mizerný výkon ve 2D (pomalý přesun oken, vykreslování atd.). Ono to jakžtakž funguje, ale žádný zázrak to není. Svobodné ovladače mají výkon ve 2D mnohem lepší. Já jsem naopak od binárního catalystu přešel ke svobodným ovladačům.
Záleží jakou máš grafiku. Pokud máš nějakou nejnovější ("evergreen"), tak tam to open-source ovladači není žádná sláva, ale pokud máš nějakou starší kartu, tak tam je podpora slušná.
Už jsem napsal, že ovladače radeon (ati) či radeonhd s mojí grafikou nekamarádí. Mám totiž docela novou Radeon HD 5670.
Tiskni
Sdílej: