Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Nemohl by ses prosím kouknout, co tam teda za vypalovačku máš? Kdyby se nás třeba na LG obrátilo víc, tak by to možná pro ně mělo větší váhu. Díky.
Hned jsem míň nasranej.
Kdyby se nás třeba na LG obrátilo víc, tak by to možná pro ně mělo větší váhu.
Zrovna od LG bych žádné velké zázraky nečekal…
Já vím, že tenkrát byl velkej průser, kdy Mandriva (nebo jiné distro) zabíjela určité mechaniky LG.
Vyflaknout se na to. Opticke jednotky jsou uz za horizontem a rozhodne nebude vyrobce resit nejaky firmware.
Taky mam nejaky takovy kram od LG a na DVD RAM zapisuje v pohode. Obvykle zapis provadim pomoci dd.
CD ci DVD (R, RW) nevim nepouzivam, nemohu k tomu nic dodat.
Neverim ze by neslo rozdejchat zapis na tato media.
V notebooku mam znackovou (Sony) a ta sice umi zapsat na CD (je to jen kombo), ale uz to po sobe neumi precist, vyluzuje podivne zvuky vetsinou je nutne PC restartovat, abych mohl tray vysunout. Takto se chova ve windows (jakychkoli) i jakemkoli distru.
Holt asi vada, ale nekolik CD (asi 10 mozna dvacet) za svuj zivot vypalila.
Ono bych se na to vykašlal, ale jsem příliš zvyklej např. na live CD (DVD) linuxové distribuce. Vím, že existujou i live USB verze (tedy že bootujou z USB Mass Storage zařízení).
Ale takový Windows 7 z USB Mass Storage zařízení (USB Flash disku) asi nenainstaluju, nebo se mýlím?
>>> ale jsem příliš zvyklej např. na live CD (DVD)
Neni problem si zvyknout na DVD RAM.
Windows nainstalujete z DVD RAM taky stejne tak jakoukoli distribuci
Instalace z USB je mozna u win XP - seven pomoci jednoduchych nastroju.
Dělalo mi to to samé ... a v blogu jsem to popsal ... výsledek je ten, že jsem začal pálit z příkazové řádky a víc to neřešim.
Však já zkouším pálit i z příkazové řádky. Dokonce jsem vyzkoušel místo cdrkit nainstalovat cdrtools. Ale problém přetrvává.
Ok, omlouvam se, až tak jsem to nečet. Předpokládam, že o tohle by se měli starat vývojáři jádra, měli by mít více zkušeností. Případně jejich prostřednictvím se identifikovat.
Tiskni
Sdílej: