Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Vlastním SATA DVD vypalovačku LG GH22LS50, která ve Windows 7 čte i vypaluje v pohodě, ale v GNU/Linuxu pouze v pohodě čte, zápis na DVD buď skončí s chybou nebo je vypalování extrémně pomalé.
Položil jsem dotaz zde v hardwarové poradně: Problémy s vypalováním.
Zajímalo by mě, zda se obrátit přímo na LG, jestli by nemohli vydat opravený firmware, který by spolupracoval s Linuxem nebo nahlásit chybu vývojářům Linuxu (tj. jádra)...
Na koho se tedy mám obrátit?
Tiskni
Sdílej:
Nemohl by ses prosím kouknout, co tam teda za vypalovačku máš? Kdyby se nás třeba na LG obrátilo víc, tak by to možná pro ně mělo větší váhu. Díky.
Hned jsem míň nasranej.
Kdyby se nás třeba na LG obrátilo víc, tak by to možná pro ně mělo větší váhu.
Zrovna od LG bych žádné velké zázraky nečekal…
Já vím, že tenkrát byl velkej průser, kdy Mandriva (nebo jiné distro) zabíjela určité mechaniky LG.
Vyflaknout se na to. Opticke jednotky jsou uz za horizontem a rozhodne nebude vyrobce resit nejaky firmware.
Taky mam nejaky takovy kram od LG a na DVD RAM zapisuje v pohode. Obvykle zapis provadim pomoci dd.
CD ci DVD (R, RW) nevim nepouzivam, nemohu k tomu nic dodat.
Neverim ze by neslo rozdejchat zapis na tato media.
V notebooku mam znackovou (Sony) a ta sice umi zapsat na CD (je to jen kombo), ale uz to po sobe neumi precist, vyluzuje podivne zvuky vetsinou je nutne PC restartovat, abych mohl tray vysunout. Takto se chova ve windows (jakychkoli) i jakemkoli distru.
Holt asi vada, ale nekolik CD (asi 10 mozna dvacet) za svuj zivot vypalila.
Ono bych se na to vykašlal, ale jsem příliš zvyklej např. na live CD (DVD) linuxové distribuce. Vím, že existujou i live USB verze (tedy že bootujou z USB Mass Storage zařízení).
Ale takový Windows 7 z USB Mass Storage zařízení (USB Flash disku) asi nenainstaluju, nebo se mýlím?
>>> ale jsem příliš zvyklej např. na live CD (DVD)
Neni problem si zvyknout na DVD RAM.
Windows nainstalujete z DVD RAM taky stejne tak jakoukoli distribuci
Instalace z USB je mozna u win XP - seven pomoci jednoduchych nastroju.
Dělalo mi to to samé ... a v blogu jsem to popsal ... výsledek je ten, že jsem začal pálit z příkazové řádky a víc to neřešim.
Však já zkouším pálit i z příkazové řádky. Dokonce jsem vyzkoušel místo cdrkit nainstalovat cdrtools. Ale problém přetrvává.
Ok, omlouvam se, až tak jsem to nečet. Předpokládam, že o tohle by se měli starat vývojáři jádra, měli by mít více zkušeností. Případně jejich prostřednictvím se identifikovat.