Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Potřeboval jsem, aby můj router Cisco Linksys E2000 do budoucnosti uměl pracovat s IPv6, což s originálním firmwarem neuměl. Tak jsem se rozhodl, že do něj nahraju nějaký svobodný (či open source) systém. A tento zápisek bude o této "operaci".
Zjistil jsem, že jeden zadní USB 2.0 port na této desce způsobuje "vytuhnutí" zařízení, které k němu připojím (zkoušeno na klávesnici i myši).
Pokud jsem zapojil klávesnici do tohoto "neposlušného" portu, tak BIOS sem tam hlásil "keyboard error", párkrát restartoval a většinou už to jelo.
Pokud do tohoto portu připojím myš, tak se někdy stává, že v X nereaguje.
Docela by mě zajímalo, jestli se jedná o vadu mojí konkrétní desky nebo o vadu celé série.
Poznámka: Jedná se o chipset AMD 790X + AMD SB850. Deska je pro procesory do AM3 patice. Nainstalován je procesor AMD Athlon II X4.
Vlastním SATA DVD vypalovačku LG GH22LS50, která ve Windows 7 čte i vypaluje v pohodě, ale v GNU/Linuxu pouze v pohodě čte, zápis na DVD buď skončí s chybou nebo je vypalování extrémně pomalé.
Dost lidí uvádí, že Nvidia oproti ATI (AMD) má mnohem lepší povedenější proprietární (nesvobodné) ovladače. A já tomu věřím, i když žádnou grafiku od Nvidie jsem nějaký ten pátek neměl. Co ale chci, je shrnout moje důvody, proč já používám grafiku ATI (AMD):
Doporučte prosím inkoustovou fototiskárnu pro GNU/Linux. Požadavky:
Míň už mě zajímají náklady na tisk apod. Předem děkuju za všechny reakce.
Na krabičce tohoto mp3/ogg přehrávače je napsáno (cituji):
Supports Audio [MP3, WMA, OGG and FLAC]
mp3/ogg soubory přehrávat jdou, ale flac nejdou -- píše to při pokusu přehrání flac souboru "File format not supported!"
Není to klamání spotřebitele?
Rozhodl jsem se, že koupím na zálohování (terabajtový) externí 3,5" pevný disk. Jenže nevím, jakou značku, případně model, bych si měl koupit. Měl jsem zatím jenom jeden 2,5" externí pevnej disk od WD, ale ten docela brzo odešel do věčných lovišť.
Nedávno jsem si koupil levný větráček na pevný disk (stál mě přibližně dvě stovky). Jenže jsem s ním silně nespokojen, protože pevný disk dál topí a topí -- většinou má teplotu kolem 50 ˚C. Je to klasický 3,5" pevný disk Serial ATA II (300). Konkrétně je to WDC WD5000AAKS-00YGA0.
Doporučte mi prosím tedy nějaký kvalitní větrák kolem Kč 1000,--. Předem děkuju za všechny odpovědi.
Koupil jsem tyhle reproduktory (Genius SP-HF1250K). Hrajou docela dobře, ale maj jednu velkou vadu na kráse a tím je výstup na sluchátka. Do sluchátek nelze totiž regulovat basy a "treble".
Nejdřív jsem je chtěl reklamovat, ale pak jsem si uvědomil, že asi je to tak žebrácky dělaný, že prostě na sluchátka se zapomnělo. :-( Tudíž je nedoporučuju milovníkům poslechu hudby přes sluchátka.