Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 165 (pdf).
Byla vydána verze 9.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a informačním videu.
Firefox 151 podporuje Web Serial API. Pro komunikaci s různými mikrokontroléry připojenými přes USB nebo sériové porty už není nutné spouštět Chrome nebo na Chromiu postavené webové prohlížeče.
Byla vydána nová stabilní verze 8.0 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 148. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Ve FreeBSD byla nalezena a opravena zranitelnost FatGid aneb CVE-2026-45250. Jedná se o lokální eskalaci práv. Neprivilegovaný uživatel se může stát rootem.
Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).
Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).
Ja nedavno takto upgradeoval muj tp-link 741n, ne ani tak kvuli podpore ipv6 ale kvuli potrebe vzdalene si zapinat pc. Kazdopadne u me padla volba na OpenWrt, o DD-WRT jsm take uvazoval, ale OpenWRT mi bylo znamejsi a i stranka kde se hovorilo o mem modelu byla podrobnejsi nez u DD-WRT
root@router:~# cat /etc/config/wireless
config 'wifi-device' 'radio0'
option 'type' 'mac80211'
option 'macaddr' '??:??:??:??:??:??'
list 'ht_capab' 'SHORT-GI-40'
list 'ht_capab' 'DSSS_CCK-40'
option 'disabled' '0'
option 'hwmode' '11ng'
option 'htmode' 'HT40-'
option 'noscan' '1'
option 'channel' '5'
option 'country' 'CZ'
config 'wifi-iface'
option 'device' 'radio0'
option 'network' 'lan'
option 'mode' 'ap'
option 'ssid' '???'
option 'encryption' 'psk2'
option 'key' '???'
Kdyz uz zminujete, ze mate OpenWRT na tech TP-Link 1043ND, zajimalo by me jak moc vam funguje WiFi?Z mého pohledu bez problémů. S odpojováním mám problémy spíš na straně notebookových klientů. Ale faktem je, že jsem to používal jako AP.
Kde tam je? A co ma delat? Ja ji nemuzu najit
Jinak dd-wrt jsem nainstaloval uz pred rokem a pul, a od ty doby jede bez vytuhu. Nebyt tohodle clanku, ani bych si na routrik nevzpomel.Jestli nekdy budu vybirat podobnou krabicku, tak podle HW, ktery je mezi vyrobci +/- stejny, tak aby tam jelo *-wrt, protoze ty puvodni FW jsou dost mizerny.
Na stránkách DD-WRT je uvedeno:
Routers marked with "Activation required" are professional platforms that require an activation key for productive use. Licenses can be purchased in the DD-WRT Shop.
U Linksys E2000 je uvedeno "Activation required" s hodnotou "no".
Nepamatuješ si, které funkce nebyly dostupné v "omezeném módu"?
Tiskni
Sdílej: