Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Potřeboval jsem, aby můj router Cisco Linksys E2000 do budoucnosti uměl pracovat s IPv6, což s originálním firmwarem neuměl. Tak jsem se rozhodl, že do něj nahraju nějaký svobodný (či open source) systém. A tento zápisek bude o této "operaci".
Rozhodoval jsem se mezi OpenWRT a DD-WRT (vím, že to není jediná volba). No a volba padla na DD-WRT, protože na webu OpenWRT píšou o tom, že si OpenWRT s tímto routerem hůře "rozumí" (kvůli chipsetu Broadcom) (čili můžu počítat s problémy).
Nebudu rozebírat krok po kroku postup flashování, od toho existuje návod. Spíš zmíním postřeh:
V návodu se uvádí tzv. 30/30/30 reset. Co to je? Je to jednoduché: prostě po dobu 90 sekund držíte tlačítko reset. Přičemž prvních 30 sekund se nechá router zapnutý do elektriky, druhých 30 sekund vypojený z elektriky a posledních 30 sekund zase zapojený do elektriky.
Postupoval jsem přesně podle postupu na stránkách DD-WRT. Odměnou mi je podpora IPv6 a bohatší možnosti nastavení. Zatím to fachčí krásně.
Tiskni
Sdílej:
Ja nedavno takto upgradeoval muj tp-link 741n, ne ani tak kvuli podpore ipv6 ale kvuli potrebe vzdalene si zapinat pc. Kazdopadne u me padla volba na OpenWrt, o DD-WRT jsm take uvazoval, ale OpenWRT mi bylo znamejsi a i stranka kde se hovorilo o mem modelu byla podrobnejsi nez u DD-WRT
root@router:~# cat /etc/config/wireless config 'wifi-device' 'radio0' option 'type' 'mac80211' option 'macaddr' '??:??:??:??:??:??' list 'ht_capab' 'SHORT-GI-40' list 'ht_capab' 'DSSS_CCK-40' option 'disabled' '0' option 'hwmode' '11ng' option 'htmode' 'HT40-' option 'noscan' '1' option 'channel' '5' option 'country' 'CZ' config 'wifi-iface' option 'device' 'radio0' option 'network' 'lan' option 'mode' 'ap' option 'ssid' '???' option 'encryption' 'psk2' option 'key' '???'
Kdyz uz zminujete, ze mate OpenWRT na tech TP-Link 1043ND, zajimalo by me jak moc vam funguje WiFi?Z mého pohledu bez problémů. S odpojováním mám problémy spíš na straně notebookových klientů. Ale faktem je, že jsem to používal jako AP.
Kde tam je? A co ma delat? Ja ji nemuzu najit
Jinak dd-wrt jsem nainstaloval uz pred rokem a pul, a od ty doby jede bez vytuhu. Nebyt tohodle clanku, ani bych si na routrik nevzpomel.Jestli nekdy budu vybirat podobnou krabicku, tak podle HW, ktery je mezi vyrobci +/- stejny, tak aby tam jelo *-wrt, protoze ty puvodni FW jsou dost mizerny.
Na stránkách DD-WRT je uvedeno:
Routers marked with "Activation required" are professional platforms that require an activation key for productive use. Licenses can be purchased in the DD-WRT Shop.
U Linksys E2000 je uvedeno "Activation required" s hodnotou "no".
Nepamatuješ si, které funkce nebyly dostupné v "omezeném módu"?