Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Chtěl jsem si přizpůsobit mocp tak, aby podporoval playlisty s oblíbenými písničkami. Klávesa F1
bude mít za úkol přidat právě přehrávanou písničku do playlistu číslo 1 (klávesa F2
přidá právě přehrávanou písničku do playlistu číslo 2...). Klávesa F10
vyčistí aktuální playlist a přidá (po vyčištění) do něj (rekurzivně) hudební soubory z aktuálně vybraného adresáře, z aktuálně vybraného souboru playlistu či přidá právě vybraný hudební soubor. Playlisty s oblíbenou muzikou budeme ukládat do fast dir 1
(do něj se dostaneme přes klávesu '!').
F10
(~/.moc/vycisti_a_pridej.sh)#!/bin/bash # Vyčistí playlist a přidá (rekurzivně) právě vybraný playlist, adresář či hudební soubor: { mocp --clear ; mocp --append "${1}"; } &> /dev/null &
F1
(~/.moc/pridej_do_playlistu1.sh
)#!/bin/bash [ -f "${1}" ] && echo "${1}" >> Fastdir1/F1.pls ## Tento skriptík lze trochu zobecnit, že třeba jako první parametr vezme např. cestu k hudebnímu souboru a druhým bude playlist, kam ho má přidat.
~/.moc/config
# Nejdříve budem definovat, kam se budou ukládat soubory s playlisty oblíbených písniček: Fastdir1 = cesta/adresař_s_playlisty # Do "Fastdir1 se přesuneme pomocí klávesy '!' # Nadefinujme svůj "MusicDir" (má význam s "mocp -m", resp. s klávesou "m"): MusicDir = cesta/náš_music_dir # Nadefinujem význam kláves F1, F10: ExecCommand1 = "/home/uziv_jmeno/.moc/pridej_do_playlistu1.sh %F" ExecCommand10 = "/home/uziv_jmeno/.moc/vycisti_a_pridej.sh %f"
Není to dokonalé, ale... funguje to.
Tiskni
Sdílej:
Děkuju za reakci. Jsem takový "maximalista", co se týká "urychlování" -- pro mě je F10 zkrátka pohodlnější než Shift+c, Shift+a.