Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Na krabičce tohoto mp3/ogg přehrávače je napsáno (cituji):
Supports Audio [MP3, WMA, OGG and FLAC]
mp3/ogg soubory přehrávat jdou, ale flac nejdou -- píše to při pokusu přehrání flac souboru "File format not supported!"
Není to klamání spotřebitele?
Tiskni
Sdílej:
Asi jo, ale třeba můj iRiver umí přehrávat OGG jen do určitého bitrate. Nemůže to být něco podobného?
Flac je bezztrátová komprese (tedy něco jako gzip, bzip2 apod.). Kvalita je úplně stejná jako u originálního souboru, ze kterého se FLAC soubor vytvořil, tedy např. CD kvalita.
Ale možná jdou asi nastavit stupně komprese a já zrovna mám buď "moc nebo málo" komprimovaný flac soubory.
Asi už to mám! Flac enkodér/dekodér umožňuje nastavit "compression-level", od 0 do 8. Takže já asi nemám ten "správný" compression-level!
tomu vravim evolucia: wav (aCD rip cca 650M) -> mp3 (aCD rip cca 80-150M) -> ogg (aCD rip cca 70 - 90M) -> FLAC (aCD rip cca 350 - 500M)
Vím, že FLAC soubory jsou mnohem větší než např. mp3 či ogg soubory, ale o to teď nejde. Jde o to, že tenhle přístroj by měl FLAC umět!
Jednoduché, milý Watsone. Kapacita záznamových zařízení stoupá a jejich cena zároveň klesá, tudíž když dnes můžu mít za cenu, za kterou jsem před 10 lety měl 500 MB, 100+GB na přenosným přehrávači, proč jí nevyužít k uložení hudby v bezztrátovém formátu, když ji nechci prznit konverzí do mp3/ogg?
Mám ten samý přehrávač a také mi to nejde, zkusil jsem jich víc. Jinak ostatní věci fungují bez problémů, synchronizace atd.. a dávám tam prostě ogg a mp3...
možná umí dekomprimovat FLAC audio, ale jen pokud je uloženo v určitém kontejnerovém formátu? Vím, že FLACem zkomprimované audio by mělo jít vložit jednak do vlastního FLAC kontejnerového formátu, jednak do kontejnerového formátu OGG. Možná mu tam cpeš první a on umí jen to druhé?
vim ~/.emacs
--ogg When encoding, generate Ogg FLAC output instead of native FLAC. Ogg FLAC streams are FLAC streams wrapped in an Ogg transport layer. The resulting file should have an ’.oga’ extension and will still be decodable by flac. When decoding, force the input to be treated as Ogg FLAC. This is useful when piping input from stdin or when the filename does not end in ’.oga’ or ’.ogg’.
Tohle jsem našel v manuálové stránce k enkodéru/dekodéru flac
. Myslels tohle?
Jinak určitě vyzkouším. Díky.
Tak jsem enkódoval .wav soubor pomocí flac
s volbou --ogg
. Vzniknul soubor s příponou oga
. Ale stejně můj iriver hlasil "File format not supported".
Už na to kašlu. Už mě to nebaví.
Koukni taky na meta informace - zkus je úplně odstranit. Do meta jde vložit dokonce i obal CD (obrázek) - některé přehravače (SW např. Rhythmbox, resp. FireFly server) jej neumí správně interpretovat. Takže pokud, tak obrázky zkusit smazat. K tomu všemu jde použít třeba EasyTag.
Díky. Vyzkouším.