Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Nesúhlasím. Rovnako ako predtým, aj tento zápis znamená pridelenie pamäťového priestoru - pre hodnotu pointra, teda adresu. Na 32-bitovom počítači 4 bajty.datovy_typ *pidentifikator;Tento případ je komplikovanější. * před názvem proměnné způsobí, že tento zápis představuje: ... Deklarace nepřiděluje žádnou paměť, přiděluje jenom jméno.
datovy_typ *pidentifikator;
je prostě pointer nic víc, nic míň. To o "jednorozměrném dynamickém poli" mi přijde zjednodušující, ono tam může klidně být jakékoli N-rozměrné pole, nebo všelijaké jiné struktury, funkce, prostě prakticky cokoli. Zkrátka to je ukazatel na úsek paměti. Jak se ten úsek zorganizuje už je v podstatě na programátorovi.
Autorovi doporučují zvýšit úroveň abstrakce Vzhledem k tomu, že se zjevně jedná o blog pro začátečníky, dodám jeden špek, na který stojí zato si v C dávat pozor: Na pozici hvězdičky nezáleží.
int *a; int * a; int* a;jsou všechny ekvivalentní. Ale
int* a, b;
deklaruje a
jako intptr
a b
jako int
. Očividné? Někdy ne.
protože a je typu pointer na int, nikoliv něco jako a-pointer je intne "a-pointer je int", ale "dereference a je int". Prijde me ze lidi co uprednostnujou "int* a" naprosto nechapou jak fungujou deklarace promennych v C/C++. Mohl bys me treba rict jakyho typu je promenna a v tomhle pripade?
int *(*(*a[10])(int, int))(int);a pokud mozno to zkus bez google, pritele na telefonu, ... i kdyz to asi tezko zkontroluju
##c++@freenode
.
type_expression name;ale jako:
type expression;s tim ze kdyz potom nekde v kodu pouziju
expression
tak vysledek bude typu type
takze:
int **a;rika, ze kdyz nekde v kodu pouziju
**a
tak dostanu int. To samy
int *(*a)[5];rika ze kdyz v kodu pouziju
*(*a)[5]
tak dostanu int. To znamena, vezmu a, dereferencuju, provedu indexaci a znova dereferencuju a mam int.
atd.
A nejaky slozity tabulky priorit neni potreba si pamatovat. Staci si zapamatovat jenom ze postfixovy operatory maji prednost pred prefixovimi.
btw. v pripade poli a funkci bys ten vyraz nemel kopirovat uplne doslovne, ale zadat spravny index a parametry. Treba v predchozim pripade index 5 je mimo meze pole.
se zjevně jedná o blog pro začátečníky
Ano. A díky za doplnění.
ale nevim, jestli je dobre tu s tim zacinatMluvíme o C, tak to assembler není zrovna daleko.
Tiskni
Sdílej: