Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »A také bych rád upozornil, že ne všechny programy na světě, které existují jsou pod GPL licencí.To je mi jasné, máme přece ještě taky MIT, BSD a třeba LGPL.
Ale proč stejný autor zde nepsal článek „Už nechci žádný tablet s Androidem“?Nevím, třeba žádné zařízení s Androidem nevlastní?
Ale nikomu to nevadilo, Google je přeci ten hodný, ten nemusí GPL dodržovat. Tam to nevadilo, na toho se GPL licence nevztahuje. Ta se vztahuje jenom na zlé firmy.Vzhledem k tomu, ze se jednalo o kod pod BSD licenci, tak se na to GPL opravdu nevztahovala.
autor zápisku tiše předpodkládá, že na vše se vztahuje GPL
Pište si, že velká většina kódu čtečky má původ v GNU GPL softwaru. Minimálně jádro (Linux).
Navíc nechápu, jak zákaz modifikace SDK autorovi brání v modifikaci jím zakoupené čtečky a to dokonce natolik, že emocionálně vykřičuje o zatracení Jinke.
Vadí mi, že nedostanu zdrojové kódy SDK. A ještě víc mi vadí, že je dokonce zakázána modifikace, reverzní inženýrství...
Nic proti autorovi, ale to opravdu potřebuje mít možnost předělat i SDK?
Proč ne? Rád studuju, jak věci fungují. Pokud budu mít zdrojáky, můžu studovat/experimenotovat...
Nebo je jenom zblbnutý linuxovým politbyrem, že GPL dobrý, všechno ostatní ďábel?
Hlavně je mi proti srsti, pokud není možné studovat, jak to funguje. A GNU GPL mi dává právo na zdrojové kódy.
Proč ne? Rád studuju, jak věci fungují. Pokud budu mít zdrojáky, můžu studovat/experimenotovat...Čistě ze zvědavosti: Ty bys ty zdrojáky fakt četl? Já proti tomu nic nemám, ale do čtení zdrojáků jsem se pořád moc nedostal, takže mi přijde těžké uvěřit, že někdo se odpoledne místo do knihy pustí do čtení zdrojáků IDE.
Koukat do zdrojáků čínského výrobce může být prča:
//设置对话框属性 setWindowFlags(Qt::FramelessWindowHint); /*!设置背景为透明色*/ set_Attribute(this,0,0,0,0);
Když to chce dobrovolně louskat místo detektivky a licence mu to umožňuje, tak ať si to užije
my ($fondo_path, $segundos , @archivos_png, @archivos_jpg, @TODOS_ARCHIVOS, $background, $configurando_pid, $tipo_de_cambio);
Neříkám, že bych je četl hned teď, ale pokud by bylo v budoucnu něco potřeba upravit, tak se zdrojáky pod svobodnou licencí hodí.
Tiskni
Sdílej: