V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
A také bych rád upozornil, že ne všechny programy na světě, které existují jsou pod GPL licencí.To je mi jasné, máme přece ještě taky MIT, BSD a třeba LGPL.
Ale proč stejný autor zde nepsal článek „Už nechci žádný tablet s Androidem“?Nevím, třeba žádné zařízení s Androidem nevlastní?
Ale nikomu to nevadilo, Google je přeci ten hodný, ten nemusí GPL dodržovat. Tam to nevadilo, na toho se GPL licence nevztahuje. Ta se vztahuje jenom na zlé firmy.Vzhledem k tomu, ze se jednalo o kod pod BSD licenci, tak se na to GPL opravdu nevztahovala.
autor zápisku tiše předpodkládá, že na vše se vztahuje GPL
Pište si, že velká většina kódu čtečky má původ v GNU GPL softwaru. Minimálně jádro (Linux).
Navíc nechápu, jak zákaz modifikace SDK autorovi brání v modifikaci jím zakoupené čtečky a to dokonce natolik, že emocionálně vykřičuje o zatracení Jinke.
Vadí mi, že nedostanu zdrojové kódy SDK. A ještě víc mi vadí, že je dokonce zakázána modifikace, reverzní inženýrství...
Nic proti autorovi, ale to opravdu potřebuje mít možnost předělat i SDK?
Proč ne? Rád studuju, jak věci fungují. Pokud budu mít zdrojáky, můžu studovat/experimenotovat...
Nebo je jenom zblbnutý linuxovým politbyrem, že GPL dobrý, všechno ostatní ďábel?
Hlavně je mi proti srsti, pokud není možné studovat, jak to funguje. A GNU GPL mi dává právo na zdrojové kódy.
Proč ne? Rád studuju, jak věci fungují. Pokud budu mít zdrojáky, můžu studovat/experimenotovat...Čistě ze zvědavosti: Ty bys ty zdrojáky fakt četl? Já proti tomu nic nemám, ale do čtení zdrojáků jsem se pořád moc nedostal, takže mi přijde těžké uvěřit, že někdo se odpoledne místo do knihy pustí do čtení zdrojáků IDE.
Koukat do zdrojáků čínského výrobce může být prča:
//设置对话框属性 setWindowFlags(Qt::FramelessWindowHint); /*!设置背景为透明色*/ set_Attribute(this,0,0,0,0);
Když to chce dobrovolně louskat místo detektivky a licence mu to umožňuje, tak ať si to užije
my ($fondo_path, $segundos , @archivos_png, @archivos_jpg, @TODOS_ARCHIVOS, $background, $configurando_pid, $tipo_de_cambio);
Neříkám, že bych je četl hned teď, ale pokud by bylo v budoucnu něco potřeba upravit, tak se zdrojáky pod svobodnou licencí hodí.
Tiskni
Sdílej: