Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Dostal jsem chuť pohrát si se svou čtečkou e-knih Jinke Hanlin V3+. Pohrát si myslím tím, že bych do ní dostal nějaký vlastní prográmek či jinou distribuci Linuxu. Přišlo rozčarování -- jenom kvůli stažení zdrojových kódů se musíte zaregistrovat. Pokud chcete používat SDK, tak se připravte např. na toto omezení:
you may not modify, decompile, or reverse engineer the SDK
Dalším svinstvem je např.:
For this free version of SDK, each developer must register a Jinke account.
Příště před koupí budu víc myslet a ověřovat, zda zařízení je opravdu "svobodné". Příště -- pokud to bude možné -- koupím něco ve stylu Neo Freerunner.
Tiskni
Sdílej:
A také bych rád upozornil, že ne všechny programy na světě, které existují jsou pod GPL licencí.To je mi jasné, máme přece ještě taky MIT, BSD a třeba LGPL.
Ale proč stejný autor zde nepsal článek „Už nechci žádný tablet s Androidem“?Nevím, třeba žádné zařízení s Androidem nevlastní?
Ale nikomu to nevadilo, Google je přeci ten hodný, ten nemusí GPL dodržovat. Tam to nevadilo, na toho se GPL licence nevztahuje. Ta se vztahuje jenom na zlé firmy.Vzhledem k tomu, ze se jednalo o kod pod BSD licenci, tak se na to GPL opravdu nevztahovala.
autor zápisku tiše předpodkládá, že na vše se vztahuje GPL
Pište si, že velká většina kódu čtečky má původ v GNU GPL softwaru. Minimálně jádro (Linux).
Navíc nechápu, jak zákaz modifikace SDK autorovi brání v modifikaci jím zakoupené čtečky a to dokonce natolik, že emocionálně vykřičuje o zatracení Jinke.
Vadí mi, že nedostanu zdrojové kódy SDK. A ještě víc mi vadí, že je dokonce zakázána modifikace, reverzní inženýrství...
Nic proti autorovi, ale to opravdu potřebuje mít možnost předělat i SDK?
Proč ne? Rád studuju, jak věci fungují. Pokud budu mít zdrojáky, můžu studovat/experimenotovat...
Nebo je jenom zblbnutý linuxovým politbyrem, že GPL dobrý, všechno ostatní ďábel?
Hlavně je mi proti srsti, pokud není možné studovat, jak to funguje. A GNU GPL mi dává právo na zdrojové kódy.
Proč ne? Rád studuju, jak věci fungují. Pokud budu mít zdrojáky, můžu studovat/experimenotovat...Čistě ze zvědavosti: Ty bys ty zdrojáky fakt četl? Já proti tomu nic nemám, ale do čtení zdrojáků jsem se pořád moc nedostal, takže mi přijde těžké uvěřit, že někdo se odpoledne místo do knihy pustí do čtení zdrojáků IDE.
Koukat do zdrojáků čínského výrobce může být prča:
//设置对话框属性 setWindowFlags(Qt::FramelessWindowHint); /*!设置背景为透明色*/ set_Attribute(this,0,0,0,0);
Když to chce dobrovolně louskat místo detektivky a licence mu to umožňuje, tak ať si to užije
my ($fondo_path, $segundos , @archivos_png, @archivos_jpg, @TODOS_ARCHIVOS, $background, $configurando_pid, $tipo_de_cambio);
Neříkám, že bych je četl hned teď, ale pokud by bylo v budoucnu něco potřeba upravit, tak se zdrojáky pod svobodnou licencí hodí.