abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Jak na usb host s N810 (potažmo N800) internet tabletem

    6.4.2008 23:04 | Přečteno: 1217× | linux | poslední úprava: 6.4.2008 23:20

    Všechny tablety od Nokie maji vice či méně klasický USB konektor (mini/micro USB). Jelikož uvnitř tabletů tepe linux, spousta lidí nesla špatně vidinu, že USB funguje pouze v režimu peripherial, jak tomu je v defaultním nastavení od Nokie. Avšak komunita kolem internetových tabletů je velká a silná, takže řešení bylo záhy nalezeno. Velkým pomocníkem je redukce klasického USB-A: samice<->samice. Jak rozchodit USB host a jak překonat potíže na které narazíte u N810 se dozvíte po rozkliknutí.        

    Hodnocení: 83 %

            špatnédobré        

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    6.4.2008 23:12 abr | skóre: 24 | blog: ab
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na usb host s N810 (potažmo N800) internet tabletem
    Pouzij tag "break", dik.
    6.4.2008 23:15 TombStone | skóre: 2 | blog: freaky_geeky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na usb host s N810 (potažmo N800) internet tabletem
    uh, proc to?
    6.4.2008 23:19 abr | skóre: 24 | blog: ab
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na usb host s N810 (potažmo N800) internet tabletem
    Kvuli potlaceni obrazku na hlavni strance blogu.
    6.4.2008 23:21 TombStone | skóre: 2 | blog: freaky_geeky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na usb host s N810 (potažmo N800) internet tabletem
    aaaha, ok
    6.4.2008 23:23 abr | skóre: 24 | blog: ab
    Rozbalit Rozbalit vše Re: doplnujici info
    Delší příspěvky lze rozdělit na úvodní část, která se zobrazí ve výpisu a zbytek textu. Při zobrazení zápisu budou obě části automaticky spojeny do jednoho celku. Pro dělení použijte speciální značku <break>. Dávejte si pozor na to, aby tato značka nebyla mezi párovými HTML značkami. Systém zlom vyžaduje až od limitu stopadesáti slov.
    6.4.2008 23:26 Ignor - Chocolate Bear
    Rozbalit Rozbalit vše Re: doplnujici info
    Nevopruzuj!
    6.4.2008 23:29 abr | skóre: 24 | blog: ab
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na usb host s N810 (potažmo N800) internet tabletem
    Proc jsi zvolil bezdrat klavesnici?
    6.4.2008 23:31 TombStone | skóre: 2 | blog: freaky_geeky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na usb host s N810 (potažmo N800) internet tabletem
    mno to je spis shoda okolnosti, jelikoz ji pozuivam na dalsi dva kompy a jelikoz rad obcas pouzivam google reader z postele :-) jinak s klasickou dratovou klavesnici to funguje taky..
    6.4.2008 23:36 abr | skóre: 24 | blog: ab
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na usb host s N810 (potažmo N800) internet tabletem
    Takze je to spis otazka zvyku na rozlozeni klaves?
    6.4.2008 23:41 TombStone | skóre: 2 | blog: freaky_geeky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na usb host s N810 (potažmo N800) internet tabletem
    no ani ne. vetsinu casu pozuivam normalni velkou dratovou klavesnici pripojenou k notebooku, pripadne notebookovou klavesnici pokud jsem v terenu. Nicmene tu mam dalsi dva kompy a nekdy proste synergy nebo lirc a dalkove ovladani nenahradi normalni klavesnici. a je snazsi prepojovat dongle velikosti flesky, nez tahat kabel od normalni klavesnice. navic bezdratova klavesnice co pouzivam ma i integrovanou mysku :-)
    6.4.2008 23:43 abr | skóre: 24 | blog: ab
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na usb host s N810 (potažmo N800) internet tabletem
    Myska vysvetluje vse, dik.
    6.4.2008 23:52 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na usb host s N810 (potažmo N800) internet tabletem
    Není ti blbé používat blog na abclinuxu jen k odkazování na svou domácí stránku? Proč není celý zápisek tady?
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    6.4.2008 23:59 TombStone | skóre: 2 | blog: freaky_geeky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na usb host s N810 (potažmo N800) internet tabletem
    neni. abclinuxu je pro me proste jen dalsi kanal pro sireni obsahu. nemyslis ze obsah je to o co jde, nikoli forma kterou je siren?
    Max avatar 7.4.2008 07:19 Max | skóre: 73 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na usb host s N810 (potažmo N800) internet tabletem
    Je to něco jako etiketa vs. zákon. Etiketu nemusíš dodržovat, nikdo tě k tomu nenutí, stejně jako psát sem celé články, ale je to slušnost ;-).
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(
    7.4.2008 09:36 TombStone | skóre: 2 | blog: freaky_geeky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na usb host s N810 (potažmo N800) internet tabletem
    ja se nikdy neumel chovat moc slusne... na svym blogu mam kontrolu nad designem,nad url a obecne nad formou kterou je obsah presentovan a take mam lepsi prehled o tom,kdo muj blog cte.na mem blogu take neni jediny reklamni banner,takze z navstev opravdu nemam zadne penize.odkaz sem na abicko jsem dal,protoze jsem myslel ze by ten clanek mohl nekoho zajimat,ale cely ho sem davat rozhodne nehodlam.navic take ne vsechno co pisu do blogu se hodi na abicko a mit proto dva blogy,to je smesne. chtel jsem alespon trosku podporit komunitu,ale jestli ta si to nepreje,nebudu se vnucovat..
    7.4.2008 10:41 Jan Grmela | skóre: 45 | blog: Kilo šťávy z lachtana | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na usb host s N810 (potažmo N800) internet tabletem
    Komunita je určitě za tento zápisek ráda. Jestli chceš ale udělat něco opravdu záslužného, přidej tvou Nokii do databáze hardware tady na Ábíčku. Nejvhodnější by asi byla kategorie Kapesní počítače.
    7.4.2008 12:43 hudin | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak na usb host s N810 (potažmo N800) internet tabletem
    na svym blogu mam kontrolu nad designem,nad url a obecne nad formou kterou je obsah presentovan...
    Jako dobry, rad jsem si to precetl, ale bez designu. Modra na cernem pozadi sice nevypada spatne, ale ke cteni mi to moc neprislo.

    Založit nové vláknoNahoru

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.