Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
>>>Co používáte/doporučujete ? (Windows, Linux, Mac OS ...)
Potrebujete kalendar ke kteremu se dostanete odkudkoliv - proste online kalendar a zde platforma nehraje zadnou roli.
Kalendar musi umet poslat Vam mail v prednastavenem case treba den pred nejakou schuzkou apod.
Mobil s bluetooth synchronizaci s PC prostrednictvim nejake aplikace je pekna vec, ale k nicemu pac Vy potrebujete okamzity pristup do kalendare a tak je na snade mobil s nejakym internetovym tarifem a onen nepopularni velkobratrsky kalendar.
Jednoznacne doporucuji papirovy kalendar za par desetikorun, takovy jaky jste mozna dostal k vanocum.
Mobil s bluetooth synchronizaci s PC prostrednictvim nejake aplikace je pekna vec, ale k nicemu pac Vy potrebujete okamzity pristup do kalendare a tak je na snade mobil s nejakym internetovym tarifem a onen nepopularni velkobratrsky kalendar.
Proč? Stačí E-Groupware a kompatibilní mobil s jakýmkoliv přístupen na net.
>>>kalendář velkého bratra ;) a nemůžu si stěžovat
V praci jsme resili jisty problem jak se dostat k souboru tabulkoveho kalkulatoru z vice mist (rezervace pro ubytovani na hotelu, vedouci provede rezervaci na pozadani i pres mobil a hned vyznaci zakaznika v tabulkach i z domu).
Bezmyslenkovite jsem navrhl Google docs mezi minz je i tabulkovy kalkulator. Okamzite schvaleno. A hlavne .... nestalo to ani korunu.
Obsahem bunek je jen prijmeni a pocet dni pro rezervaci + nejake info zda bylo zaplaceno predem, cislo pokoje apod. Takoveto info rozhodne nejsou duverne.
SW produkt pro hotelove reservace stoji bratru 20 000,- A na to by pomerne maly hotel velmi dlouho vydelaval.
Tiskni
Sdílej: