Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Ahoj, provází mě problémy jako ostatní. Potřebuji zlepši svoji organizaci času, poznámek a úkolů. (V současné době vlastním Sony Ericsson K800i, ale uvažuji o Androidím zařízení. ) Zatím se mi dost osvědčil na Win32, MyPhoneExplorer v kombinaci Thunderbird + Lightning a na telefonu PIM Wallpaper např. tady.Synchronizace probíhá přes BT, nebo kabel, celkem spolehlivě.
Outlook jsem zavrhl a kalendář Velkého Bratra je sice dost dobrý, ale pořád k němu nějak nemám důvěru. Lightning mimo jiné neumí poznámky. (Vím že tento zápis je rozporuplný, ale to není předmětem diskuze. ) Co používáte/doporučujete ? (Windows, Linux, Mac OS ...) EDIT : myšleno jako jakýkoli OS, jakákoli aplikace.
Tiskni
Sdílej:
>>>Co používáte/doporučujete ? (Windows, Linux, Mac OS ...)
Potrebujete kalendar ke kteremu se dostanete odkudkoliv - proste online kalendar a zde platforma nehraje zadnou roli.
Kalendar musi umet poslat Vam mail v prednastavenem case treba den pred nejakou schuzkou apod.
Mobil s bluetooth synchronizaci s PC prostrednictvim nejake aplikace je pekna vec, ale k nicemu pac Vy potrebujete okamzity pristup do kalendare a tak je na snade mobil s nejakym internetovym tarifem a onen nepopularni velkobratrsky kalendar.
Jednoznacne doporucuji papirovy kalendar za par desetikorun, takovy jaky jste mozna dostal k vanocum.
Mobil s bluetooth synchronizaci s PC prostrednictvim nejake aplikace je pekna vec, ale k nicemu pac Vy potrebujete okamzity pristup do kalendare a tak je na snade mobil s nejakym internetovym tarifem a onen nepopularni velkobratrsky kalendar.
Proč? Stačí E-Groupware a kompatibilní mobil s jakýmkoliv přístupen na net.
>>>kalendář velkého bratra ;) a nemůžu si stěžovat
V praci jsme resili jisty problem jak se dostat k souboru tabulkoveho kalkulatoru z vice mist (rezervace pro ubytovani na hotelu, vedouci provede rezervaci na pozadani i pres mobil a hned vyznaci zakaznika v tabulkach i z domu).
Bezmyslenkovite jsem navrhl Google docs mezi minz je i tabulkovy kalkulator. Okamzite schvaleno. A hlavne .... nestalo to ani korunu.
Obsahem bunek je jen prijmeni a pocet dni pro rezervaci + nejake info zda bylo zaplaceno predem, cislo pokoje apod. Takoveto info rozhodne nejsou duverne.
SW produkt pro hotelove reservace stoji bratru 20 000,- A na to by pomerne maly hotel velmi dlouho vydelaval.