Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Byla vydána nová major verze 28.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Český telekomunikační úřad zveřejnil Výroční zprávu za rok 2024 (pdf), kde shrnuje své aktivity v loňském roce a přináší i základní popis situace na trhu. Celkový objem přenesených mobilních dat za rok 2024 dosáhl dle odhadu hodnoty přibližně 1,73 tis. PB a jeho meziroční nárůst činí zhruba 30 %. Průměrná měsíční spotřeba dat na datovou SIM kartu odhadem dosáhla 12,5 GB – v předchozím roce šlo o 9,8 GB.
Z novinek představených na Google I/O 2025: Přehledy od AI (AI Overviews) se rozšiřují do dalších zemí. Užitečné, syntetizované přehledy od generativní AI jsou nově k dispozici i českým uživatelům Vyhledávače.
Ahoj, provází mě problémy jako ostatní. Potřebuji zlepši svoji organizaci času, poznámek a úkolů. (V současné době vlastním Sony Ericsson K800i, ale uvažuji o Androidím zařízení. ) Zatím se mi dost osvědčil na Win32, MyPhoneExplorer v kombinaci Thunderbird + Lightning a na telefonu PIM Wallpaper např. tady.Synchronizace probíhá přes BT, nebo kabel, celkem spolehlivě.
Outlook jsem zavrhl a kalendář Velkého Bratra je sice dost dobrý, ale pořád k němu nějak nemám důvěru. Lightning mimo jiné neumí poznámky. (Vím že tento zápis je rozporuplný, ale to není předmětem diskuze. ) Co používáte/doporučujete ? (Windows, Linux, Mac OS ...) EDIT : myšleno jako jakýkoli OS, jakákoli aplikace.
Tiskni
Sdílej:
>>>Co používáte/doporučujete ? (Windows, Linux, Mac OS ...)
Potrebujete kalendar ke kteremu se dostanete odkudkoliv - proste online kalendar a zde platforma nehraje zadnou roli.
Kalendar musi umet poslat Vam mail v prednastavenem case treba den pred nejakou schuzkou apod.
Mobil s bluetooth synchronizaci s PC prostrednictvim nejake aplikace je pekna vec, ale k nicemu pac Vy potrebujete okamzity pristup do kalendare a tak je na snade mobil s nejakym internetovym tarifem a onen nepopularni velkobratrsky kalendar.
Jednoznacne doporucuji papirovy kalendar za par desetikorun, takovy jaky jste mozna dostal k vanocum.
Mobil s bluetooth synchronizaci s PC prostrednictvim nejake aplikace je pekna vec, ale k nicemu pac Vy potrebujete okamzity pristup do kalendare a tak je na snade mobil s nejakym internetovym tarifem a onen nepopularni velkobratrsky kalendar.
Proč? Stačí E-Groupware a kompatibilní mobil s jakýmkoliv přístupen na net.
>>>kalendář velkého bratra ;) a nemůžu si stěžovat
V praci jsme resili jisty problem jak se dostat k souboru tabulkoveho kalkulatoru z vice mist (rezervace pro ubytovani na hotelu, vedouci provede rezervaci na pozadani i pres mobil a hned vyznaci zakaznika v tabulkach i z domu).
Bezmyslenkovite jsem navrhl Google docs mezi minz je i tabulkovy kalkulator. Okamzite schvaleno. A hlavne .... nestalo to ani korunu.
Obsahem bunek je jen prijmeni a pocet dni pro rezervaci + nejake info zda bylo zaplaceno predem, cislo pokoje apod. Takoveto info rozhodne nejsou duverne.
SW produkt pro hotelove reservace stoji bratru 20 000,- A na to by pomerne maly hotel velmi dlouho vydelaval.