Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »wget -qO - 'https://bugs.documentfoundation.org/show_bug.cgi?id=50916' | grep 'It will be available' It will be available in 5.2.0. It will be available in 5.2.0. It will be available in 5.2.0. It will be available in 5.3.0. It will be available in 5.4.0. It will be available in 5.4.0. It will be available in 5.4.0. It will be available in 5.4.0. It will be available in 5.4.0. It will be available in 5.4.0. It will be available in 5.4.0. It will be available in 5.4.0. It will be available in 6.0.0. It will be available in 6.0.0. It will be available in 6.1.0. It will be available in 6.3.0. It will be available in 6.3.0. It will be available in 6.3.0. It will be available in 6.3.0. It will be available in 6.4.0. It will be available in 6.4.0. It will be available in 6.4.0. It will be available in 6.4.0. It will be available in 6.4.0. It will be available in 6.4.0.Ale teraz vážne. Ako otvorim v linuxe xlsx spreadsheet s viac ako 1024 stlpcami? Update: gnumeric to otvoril :)
Tiskni
Sdílej:
Aron Budea committed a patch related to this issue. It has been pushed to "master": https://git.libreoffice.org/core/commit/4cee86a0ee1c2f2b35c59b13e708d9a6941d2730 sc: rowcol: tdf#50916 convert some in ui It will be available in 6.4.0. The patch should be included in the daily builds available at https://dev-builds.libreoffice.org/daily/ in the next 24-48 hours. More information about daily builds can be found at: https://wiki.documentfoundation.org/Testing_Daily_Builds Affected users are encouraged to test the fix and report feedback.A pokud ti ta feature přijde vážně důležitá, můžes se zapojit a poslat podobný patch nebo pomoct s testováním:
..., if you want to get involved - this particular change is a matter of replacing 'MAXCOL' with pDoc->MaxCol() at a very large number of places and testing the result. It is something that a beginner can do (in many cases) as an easy-hack. If you'd like to get involved - I'd be happy to help you.