Příspěvek na blogu Raspberry Pi představuje novou kompletně přepracovanou verzi 2.0 aplikace Raspberry Pi Imager (YouTube) pro stažení, nakonfigurování a zapsání obrazu operačního systému pro Raspberry Pi na SD kartu. Z novinek lze vypíchnout volitelnou konfiguraci Raspberry Pi Connect.
Memtest86+ (Wikipedie), svobodný nástroj pro kontrolu operační paměti, byl vydán ve verzi 8.00. Přináší podporu nejnovějších procesorů Intel a AMD nebo také tmavý režim.
Programovací jazyk Racket (Wikipedie), tj. jazyk z rodiny jazyků Lisp a potomek jazyka Scheme, byl vydán v nové major verzi 9.0. Hlavní novinku jsou paralelní vlákna (Parallel Threads).
Před šesti týdny bylo oznámeno, že Qualcomm kupuje Arduino. Minulý týden byly na stránkách Arduina aktualizovány podmínky používání a zásady ochrany osobních údajů. Objevily se obavy, že by otevřená povaha Arduina mohla být ohrožena. Arduino ubezpečuje, že se nic nemění a například omezení reverzního inženýrství v podmínkách používání se týká pouze SaaS cloudové aplikace.
Knihovna libpng, tj. oficiální referenční knihovna grafického formátu PNG (Portable Network Graphics), byla vydána ve verzi 1.6.51. Opraveny jsou 4 bezpečnostní chyby obsaženy ve verzích 1.6.0 (vydána 14. února 2013) až 1.6.50. Nejvážnější z chyb CVE-2025-65018 může vést ke spuštění libovolného kódu.
Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 159 (pdf).
Hru Warhammer: Vermintide 2 (ProtonDB) lze na Steamu získat zdarma napořád, když aktivaci provedete do pondělí 24. listopadu.
Virtualizační software Xen (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 4.21. Podrobnosti v poznámkách k vydání a přehledu nových vlastností.
Evropská komise schválila český plán na poskytnutí státní pomoci v objemu 450 milionů eur (téměř 11 miliard Kč) na rozšíření výroby amerického producenta polovodičů onsemi v Rožnově pod Radhoštěm. Komise o tom informovala v dnešní tiskové zprávě. Společnost onsemi by podle ní do nového závodu v Rožnově pod Radhoštěm měla investovat 1,64 miliardy eur (téměř 40 miliard Kč).
Microsoft v příspěvku na svém blogu věnovaném open source oznámil, že textové adventury Zork I, Zork II a Zork III (Wikipedie) jsou oficiálně open source pod licencí MIT.
Na svém HTC Desire se pořád potýkám s velikostí "Interního uložiště". Bez Link2SD bych byl vyřízený a to tam nemám téměř žádné hry. Kdyby tak existovalo nějaké safe howto, nejspíš bych do toho šel. Cyanogenmod jsem zvládl, takže bych se už toho tolik nebál.
Tak to jsme dva 
k cemu tak slozite kyz uz davno na to existuje appka .. ktera to udela ve dvou krocich ,....
+ k cemu na emmc zarovnavat na cylindry z rotacnich disku?
2. Pokud víš, proč je původní rozdělení tak jak je, rád si to poslechnu, já jsem jen laik samouk.
dej hledat MTK Repartition .. je primo app na repart eMMC u MTK telefonu .. a umoznuje nastavit tebou pozadovanou velikost s tim ze nejlepe funguje 2-2.5GB na data ...
napr ceky navod je zde http://androidforum.cz/riesenie-problemu-s-malou-vnutornou-pama-ou-2-t42983.html i s linky na DL app .
a nebo se podivat na XDA-dev..
Link2SD sem nepouzil od doby co ma zena rozbila sve ZTE Blade
Ale pokud nechce mít nad tím člověk plnou kontrolu a jenom chce změnit ten poměr velikostí, tak ostatně stačí pomocí toho SP flash toolu nahrát jiný mbr a ebr1, na co ani nepotřebuješ appku. Já jsem navíc chtěl změnit velikost oddílu pro android, cache, vyhodit fat úplně a mít všechny oddíly jako primární, tak jsem se vydal touto cestou. Kdybych si nechtěl s tím hrát, tak mi levněji než ztrávený čas vyjde si koupit telefon s větší pamětí a tento zahodit
Prostě dělat to složitě mi přijde lepší, pokud si chci poexperimentovat se systémem, protože klikáním na tlačítka v toolech se člověk většinou moc nenaučí.
to že si chceš hrát tě šlechtí ...
s SP flash toolem bych si moc nezahrával .. přece jen s ním natvrdo bricknout tlf není problém a slouží hlavně k servisní práci ...
+ta appka ma vyhodu ze jednou rozložené odíly fungují i s 90% rom a různými verzemi droida ,,,
jinak o TLF na MTK ví nejíc rusové a vietnamci .. good je třeba 4pda.ru
Tiskni
Sdílej: